20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

آیا به دنبال ابزارک های مفید برای استفاده در سایت وردپرسی خود هستید؟ ابزارک ها به شما امکان می دهند تا محتوا،امکانات متنوع و سایر عناصر را به منوی کناری وردپرس اضافه کنید.وردپرس به طور پیش فرض دارای تعداد انگشت شماری از ابزارک ها می باشد که می توانید از آنها استفاده کنید.همچنین ممکن است افزونه ها و قالب ها،ابزارک های مخصوص خود را به وردپرس اضافه کنند.در این مقاله 20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی که ممکن است به کار شما بیاید به شما معرفی خواهیم کرد.پس با آریاوردپرس همراه باشید.

1- ابزارک WP Call Button

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

در بین ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی جای این ابزارک خالی هست ! چرا که برخی از کاربران ترجیح می دهند برای ارتباط با پشتیبانی یا مدیر سایت به جای فرستادن ایمیل و استفاده از سایر روش های آنلاین از تماس تلفنی استفاده کنند.ابزارک WP Call Button به شما امکان می دهد تا دکمه ای را به منوی کناری سایت خود اضافه کنید که کاربران با کلیک بر روی آن بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.شما می توانید این دکمه را به صورت شناور یا در منوی کناری سایت استفاده کنید.این ابزارک هم از شماره تلفن همراه و هم از شماره های ثابت پشتیبانی می کند.پیشنهاد ما این است که از شماره ای استفاده کنید که همیشه در دسترس باشد تا حتی یک تماس را هم از دست ندهید.

2- ابزارک WPForms

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

افزونه WPForms بهترین افزونه برای ساخت فرم تماس است. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا به سرعت یک فرم تماس با ما ایجاد کرده و آن را در هرجای سایت خود قرار دهید. این افزونه با قابلیت پشتیبانی از امکان کشیدن و رها کردن،قالب های آماده،پشتیبانی از گوتنبرگ و ابزارک های منوی کناری همراه است.این افزونه در دو نسخه رایگان و تجاری با امکانات متفاوت موجود است.

3- افزونه Recent Posts Widget with Thumbnails

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

به طور پیش فرض،وردپرس دارای ویجت پست های اخیر است که لیست ساده ای از پست های اخیرا منتشر شده شما را نشان می دهد.این افزونه به شما این اجازه را می دهد تا پست های اخیر را یک تصویر شاخص در منوی کناری سایت نمایش دهید.این افزونه از اولین تصویر در نوشته یا تصوری که شما انتخاب می کنید به عنوان تصویر شاخص استفاده می کند.همچنین می توانید طول و عرض عکس را نیز مشخص کنید.

4- افزونه Astra Widgets

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

افزونه Astra Widgets یک مجموعه از ابزارک هاست که توسط تیم سازنده قالب محبوب Astra ایجاد شده است.این ابزارک ها به شما این امکان را می دهند تا موقعیت مکانی کسب و کارتان،لینک پروفایل شبکه های اجتماعی و لیستی از آیکون ها را به منوی کناری سایت اضافه کنید.همچنین این ابزارک ها با تم قالب های وردپرس و صفحه ساز های معروف سازگاری کامل دارد.

5- افزونه Simple Social Icons

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

با استفاده از ابزارک های این افزونه می توانید آیکون شبکه های اجتماعی را به منوی کناری سایت خود اضافه کنید.شما می توانید از قسمت تنظیمات ابزارک URL مربوط به حساب هایتان در شبکه های اجتماعی را به آیکون های مربوطه متصل کنید. همچنین می توانید آیکون ها را با استفاده از تنظیمات رنگ پس زمینه و رنگ متن آیکون،شخصی سازی کنید.این افزونه توسط شرکت Studio Press که سازنده قالب Genesis نیز می باشد،ساخته شده است.

6- افزونه Google Maps Widget

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

ساده ترین راه برای اضافه کردن نقشه به منوی کناری سایت شما استفاده از ابزارک Google Maps است. این ابزارک ساده به شما امکان می دهد تا نقشه گوگل را در یک ابزارک نمایش دهید.وقتی کاربر روی نقشه کلیک کند،نقشه در صفحه دیگری با ابعاد بزرگ تر نمایش داده خواهد شد. این یکی از بهترین ابزارک های وردپرس برای سایت هایی است که می خواهند آدرس و مکان دفتر خود را در سایت نمایش دهند.

7- افزونه Social Count Plus

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

شاید شما هم دیده باشید که برخی از سایت ها تعداد دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی را در منوی کناری سایت نمایش می دهند.این موضوع باعث می شود تا به اعتبار سایت شما افزوده شود.افزونه Social Count Plus به شما این امکان را می دهد تا تعداد دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی را در منوی کناری سایتتان نمایش هید.البته توجه داشته باشید که این ابزارک تعداد دفعات به اشتراک گذاری مطالب شما در شبکه های اجتماعی را نشان نمی دهد.اگر می خواهید تعداد اشتراک گذاری ها را در نوشته های خود نمایش دهید می توانید از افزونه Shared Counts استفاده کنید.این افزونه یکی از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی در وردپرس است.که می توانید با استفاده از آن دکمه های مربوط به شبکه های اجتماعی را به سایت خود اضافه کرده و تعداد دفعات اشتراک گذاری را نمایش دهید.

8- افزونه  Compact Archives

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

ابزارک بایگانی های ماهانه پیش فرض،بایگانی سایت شما را در یک لیست طولانی به نمایش می گذارد که ممکن است جای زیادی را در سایت شما اشغال کند. Compact Archives با گروه بندی بایگانی های ماهانه شما به سالانه و نمایش آنها به صورت فشرده،این مشکل را حل می کند.همچنین این افزونه شامل یک بلوک گوتنبرگ نیز می باشد که می توانید به نوشته های خود اضافه کنید.در نهایت این افزونه یک ابزارک نیز دارد که می توانید از آن در منوی کناری سایت خود استفاده کنید.

9- افزونه AdSanity

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

AdSanity بهترین افزونه مدیریت تبلیغات برای وردپرس است. این افزونه این امکان را به شما می دهد تا به راحتی تبلیغات را در هر کجای وب سایت خود به نمایش بگذارید و از ابزارکی برای نمایش خودکار تبلیغات در نوار کناری سایت خود استفاده کنید.اگر می خواهید در سایت خود از سرویس های Google AdSense،تبلیغات بنر و غیره استفاده کنید، AdSanity به شما کمک می کند فضای تبلیغاتی خود را به حداکثر برسانید و درآمد بیشتری کسب کنید.

10- افزونه Feature a Page Widget

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

این افزونه به شما امکان می دهد تا یک صفحه به عنوان صفحه شاخص به منوی کناری سایت خود اضافه کنید.همچنین می توانید یک متن و عکس شاخص نیز برای زیبایی بیشتر به آن اضافه کنید.

11-افزونه Easy Table of Contents

20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی

افزونه Easy Table of Contents به شما امکان می دهد تا یک بخش تحت عنوان “آنچه خواهید خواند” را به راحتی به مقالات خود اضافه کنید. اضافه کردن فهرست مطالب به شما کمک می کند تا کاربران به سرعت به بخش مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند.این افزونه می تواند به صورت خودکار لیستی از مطالب موجود در مقاله را تهیه کند.البته شما می توانید این کار را به صورت دستی نیز انجام دهید.همچنین می توانید این لیست مطالب را به صورت یک ابزارک در منوی کناری سایت نمایش دهید.این افزونه برای آن دسته از سایت ها خوب است که دارای مقالات طولانی می باشند.

12- افزونه Widget Context

این افزونه ابزارک های شما را بر اساس شرایط خاصی که از قبل تعیین می کنید نمایش می دهد.به عنوان مثال می توانید مشخص کنید که اگر کاربر در حال خواند یک مطلب خاص باشد،ابزارک های منوی کناری برای آن نمایش داده نشود.این افزونه زمانی مفید است که بخواهید ابزارک ها را در صفحات خاصی نمایش دهید یا اصلا در برخی از صفحات آنها را نمایش ندهید.

13- افزونه Q2W3 Fixed Widget for WordPress

معمولا ابزارک های منوی کناری سایت با حرکت کاربر به سمت پایین ناپدید می شوند.ابزارک Q2W3 در وردپرس به شما امکان می دهد هرگونه ابزارک را به یک ابزارک ثابت که هماهنگ با حرکت کاربران،به پایین حرکت می کند،تبدیل کنید.اگر می خواهید یک پیشنهاد ویژه ، محتوای مهم یا فرم ثبت نام خبرنامه را نشان دهید،این ابزارک مفید خواهد بود.

14- افزونه WordPress Popular Posts

افزونه WordPress Popular Posts بهترین افزونه برای نمایش نوشته های محبوب در وردپرس است.همان طور که از نام آن پیداست به شما امکان می دهد تا نوشته های محبوب را در سایت دسته بندی کرده و نمایش دهید.این افزونه دارای یک ابزارک نیز می باشد که می توانید از آن در منوی کناری سایت خود استفاده کنید.همچنین این افزونه یک شورتکد نیز ارائه می دهد که می توانید با استفاده از آن لیست پست های محبوب را در هرکجای سایت خود قرار دهید.

15- افزونه WP-PostRatings

افزونه WP-PostRatings به شما امکان می دهد تا به راحتی یک بخش امتیاز دهی به نوشته های خود اضافه کنید.کارابران می توانند پس از مطالعه هر مطلب بین 1 تا 5 به آن امتیاز دهند.این افزونه همچنین دارای یک ابزارک است که می توانید برای نمایش محتوای دارای رتبه برتر در منوی کناری وبلاگ خود استفاده کنید.

16- افزونه Theme My Login

افزونه Theme My Login یک افزونه قدرتمند وردپرس است که به شما امکان می دهد یک صفحه ورود به سیستم سفارشی را برای بازدید کنندگان وب سایت خود ایجاد کنید.این افزونه برای سایت هایی که به کاربران خود امکان ثبت نام کردن می دهند یا از چندین نویسنده استفاده می کنند مفید است.این افزونه همچنین از یک ابزارک ورود به سیستم در منوی کناری نیز بهره می برد که می توانید از آن استفاده کنید تا ورود کاربران به حسابهای خود راحت تر شود.

17- افزونه Advanced AJAX Product Filters

با استفاده از این افزونه می توانید امکان فیلتر کردن محصولات را به فروشگاه ووکامرس خود اضافه کنید.همچنین این افزونه دارای یک ابزارک برای منوی کناری سایت می باشد که می توانید با استفاده از آن به کاربران امکان دهید،محصولات را بر حسب قیمت،رتبه بندی و سایر موراد فیلتر کنند.

18- افزونه Google Language Translator

افزونه Google Language Translator به شما امکان می دهد به راحتی ابزارک تعویض زبان را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.از Google Translate  می توانید برای ترجمه مطالب در وب سایت خود به هر زبانی استفاده کنید.

19- افزونه Widget Importer & Exporter

اکنون که ابزارکهای خود را تنظیم کرده و تغییرات موردنظر را اعمال کرده اید،ممکن است بخواهید آنها را به وب سایت دیگری منتقل کنید. این جایی است که افزونه Widget Importer & Exporter می تواند به شما کمک کند.این افزونه این امکان را به شما می دهد تا تمام ابزارک های خود را به عنوان فایل JSON بارگیری کنید.سپس آنها را وارد هرسایتی که می خواهید بکنید.اگر در هر دو سایت از قالب ها و افزونه های یکسانی استفاده می کنید،تمام ابزارک ها همانطور که بوده اند به سایت جدید منتقل خواهند شد.اگر از قالب متفاوتی در سایت جدید استفاده می کنید که مانند قالب قبلی جایی برایاین ابزارک ها ندارد،ابزارک ها به طور غیر فعال به سایت جدید اضافه خواهند شد و شما می توانید تک به تک آنها را به منوی کناری سایت اضافه کنید.

20- افزونه The Events Calendar

افزونه Events Calendar یکی از بهترین افزونه های تقویم در وردپرس است.این افزونه این امکان را به شما می دهد تا لیست رویدادها را به راحتی به وب سایت وردپرس اضافه کنید.شما می توانید این تقویم را به نوشته یا صفحه دلخواه خود اضافه کنید یا رویدادهای آینده را به صورت ابزارک در منوی کناری نمایش دهید.

در پایان امیدواریم این مقاله ما در رابطه با 20 ابزارک کاربردی برای سایت وردپرسی برای شما مفید واقع شده باشد.

امیرحسین پور حسین

عضو تیم آریا وردپرس هستم و تقریبا چهار سال هستش که در زمینه برنامه نویسی ویندوز و وب فعالیت می کنم و سعی دارم مطالبی رو که به نظرم کاربردی هستند رو به عنوان مقاله در سایت ارائه بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *