آریا وردپرس

فروش قالب های نال شده و حاوی کد های مخرب توسط مارکت های ایرانی

فروش قالب های نال شده و حاوی کد های مخرب توسط مارکت های ایرانی

فروش قالب های نال شده و حاوی کد های مخرب توسط مارکت های ایرانی

همانطور که میدانید بیشتر سایت ها و مارکت های ایرانی اقدام به فروش قالب های خارجی می کنند بیشتر این قالب ها به صورت نال شده است که طبیعتا دارای کد های مخرب هستند که در پی استفاده از این قالب های نال شده و حاوی کد های مخرب شاهد ویروسی شدن و هک شدن تارنماها و سایت های ایرانی خواهیم بود.

چگونگی پیدایش مارکت های ایرانی

با افزایش تعداد تارنما ها و سایت های ایرانی افراد سودجو و فرصت طلب دست به فروش طرح و دسترنج دیگران زدند می توان این افراد را متقلب و بی استعداد نیز معرفی کرد که بدون رعایت کپی رایت دست به این کار میزنند.

مثبت یا منفی بودن فعالیت مارکت‌های ایرانی

تنها کسانی‌که فعالیت مارکت‌های ایرانی را بدین شکل مثبت ارزیابی می‌کنند مدیران و طراحان پیش‌پا افتاده‌ای هستند که بدلیل عدم وجود استعداد و توانایی در آنها، پیشرفت روزمره‌ی وب را پایانی برای فعالیت خود می‌دانند و سعی دارند با ایجاد چنین فروشگاه‌هایی که آن را ایده‌ی کسب درآمد و کارآفرینی از طریق فروش طرح‌ها و دسترنج دیگران می‌دانند به بقای خود بیافزایند که شرم و ننگ‌آورتر از نام‌گزاری “ایده و کارآفرینی” بر روی چنین طرحی آن است که مدیران این مارکت‌ها همواره در تَوَهم اشتغال‌زایی به سر می‌برند و به ایجاد چنین فضاهای ناسالمی افتخار می‌کنند.

حتما بخوانید  برترین نرم افزار کدنویسی و طراحی قالب سایت کدام است؟

در سوی دیگر نگاهی بر منفی بودن فعالیت مارکت‌های ایرانی خواهیم داشت که از اولین و مهمترین دلایل آن می‌توان به عدم پیشرفت وب پارسی و مرگ تدریجی آن اشاره کرد چرا که پشتوانه مالی لازمه‌ی فعالیت هر طراح و توسعه دهنده‌ی وب هست که در صورت عدم حمایت از طرح‌های داخلی در آینده‌ای نه چندان دور ما تنها “مصرف‌کننده” و شاهد پسرفت در این حوزه خواهیم بود. از بین رفتن حقوق افرادی که تازه، وارد این عرصه شده‌اند و زمان و هزینه‌ی زیادی را نیز برای فراگرفتن تخصص‌های گوناگون صرف کرده‌اند تا در آینده بتوانند علاوه بر بُروز استعدادهای خود و کمک به بهبود وضعیت وب پارسی، داشتن چنین تخصص‌هایی را سرمایه‌ای برای آینده و تامین هزینه‌های زندگی خود به عنوان یک کسب و کار بدانند، یکی دیگر از ده‌ها دلیلی است که منفی بودن فعالیت مارکت های ایرانی از جمله مارکت وردپرس را اثبات میکند.

چگونگی تهیه قالب ها توسط مارکت های وردپرس

همانطور که دانستید بیشتر این افراد به فکر سود خود هستند و از آن جایی که باید این قالب ها را به صورت اورجینال از سایت های خارجی مثل تم فارست خریداری کنند آن ها را به صورت رایگان و نال شده از سایت های وارز دریافت می کنند که طبیعتا چنین فایل هایی آلوده به کدهای مخرب است که در پی استفاده از آن شاهد هک و ویروسی شدن سایت ها و تارنما های ایرانی می باشیم.

حتما بخوانید  4 ترفند برای شناسایی افزونه های استفاده شده در یک وبسایت وردپرسی

حال در این میان تعدادی از مارکت های ایرانی هستند که اشاره به قانونی بودن فعالیت خود و اورجینال بودن قالب همراه با لایسنس های تک نفره را دارند برای مثال شما در سایت تم فارست قصد خرید قالب صحیفه در این نشانی را دارید که هزینه این پوسته همانطور که در اولین ناحیه‌ی ستون سمت راست برای لایسنس‌های تک نفره (Regular License – مجوز منظم) مشخص شده است 69 دلار می‌باشد که اگر قیمت دلار را 4000 تومان در نظر بگیریم هزینه این پوسته برای استفاده‌ی مشخص شده در قوانین (یک نفر) 276,000 تومان می‌باشد، این در حالی است که مارکت‌های ایرانی با داشتن لایسنس‌های یکنفره بارها و بارها نسبت به فروش یک فایل اقدام می‌کنند.

بعد از صحبتی با تیم اینواتو متوجه شدم که کاربران حتی با لایسنس Extended نیز حق فروش ندارند. ما بخشی در آریا وردپرس برای سفارش های شما از اینواتو درست خواهیم کرد تا شما بتوانید محصولات خود را سفارش دهید و ما اورجینال آن ها را همراه با حساب کاربری اینواتو به نام خودتان به شما تحویل دهیم.

حتما بخوانید  تفاوت لایسنس های Regular و Extended در فروشگاه های Envato

آیا شما فروش دسترنج دیگران را رفتاری غیر حرفه‌ای و غیر انسانی نمی‌دانید؟ قضاوت با خودتان.

حال از کجا می توانیم قالب های اورجینال خارجی را تهیه کنیم؟

برای تهیه نسخه اوجینال این قالب ها می توانید با ما تماس بگیرید تا آن را برای شما بخریم و فارسی سازی کنیم که قیمتش هم برابر با قیمت قالب در تم فارست + حق ترجمه اگر هم قالب را از قبل خریدید می توانید با ما تماس بگیرید و برای ما بفرستید تا آن را برایتان فارسی سازی کنیم در این صورت فقط حق ترجمه از شما گرفته می شود.

امیرحسین غلامیان
نزدیک به ۴ سال است که با وردپرس آشنا شدم و این آشنایی تا الان ادامه داشته و خواهد داشت. در حال حاضر مدیریت تیم آریا وردپرس رو بر عهده دارم و سعی میکنم هر روز تجربیاتم رو با شما در اینجا به اشتراک بگذارم.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

امیرحسین غلامیان