ستاره دار کردن پست ها توسط کاربران در وردپرس با WP-PostRatings

ستاره دار کردن پست ها توسط کاربران در وردپرس با WP-PostRatings

ستاره دار کردن پست ها توسط کاربران در وردپرس با WP-PostRatings

همانطور که می دانید یکی از راه های این که کاربر را بیشتر در سایت خود نگه دارید ستاره دار کردن پست ها توسط کاربران است. علاوه بر جذابیتی که دارد کاربر را سرگرم خود می کند و به همین دلیل در سئو نیز نقش موثری دارد. افزونه های زیادی در مخزن وردپرس برای این کار وجود دارد اما امروز می خواهیم یکی از پر مخاطب ترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

[irp posts=”291″ name=”ستاره دار کردن مطالب در گوگل با All In One Schema.org Rich Snippets”]

افزونه WP-PostRatings

این افزونه به صورت آجاکس کار می کنید و به کاربران شما اجازه می دهد که به هر پست با کلیک بر روی ستاره ها امتیاز بدهند. ابتدا این افزونه را نصب و فعال کنید. بعد از فعالسازی منویی با عنوان Ratings به نوار مدیریت وردپرس شما اضافه می شود.

به مسیر Ratings » Ratings Options بروید.

افزونه WP-PostRatings

Ratings Image : در این قسمت یک سری از تم ها و قالب ها برای امتیاز دهی موجود است.

Max Ratings : حداکثر امتیاز که به طور پیش فرض روی 5 قرار دارد.

Enable Google Rich Snippets : با فعال کردن این گزینه متاهای ریچ به پست های دارای امتیاز اضافه میشود و مطالب شما در گوگل به صورت ستاره دار نمایش داده میشود. بهتر است فعال باشد فقط توجه داشته باشید، چون این افزونه به خوبی راست چین نشده گزینه ها برعکس نمایش داده می شوند. (همانند تصویر بالا تنظیم کنید)

آموزش کار با افزونه WP-PostRatings

بخش Ratings Ajax Style برای فعال/غیرفعال یک سری از ویژگی ها و افکت ها می باشد. که از نظر من اگر این گزینه ها فعال باشد زیبا تر نمایش داده میشود.

در بخش Allow To Rate که یک گزینه به نام Who Is Allowed To Rate وجود دارد می توانید مشخص کنید چه کسانی اجازه امتیاز دادن به پست ها را داشته باشند.

بخش آخر که با عنوان Logging Method است. نیز شامل یک گزینه با عنوان Ratings Logging Method است که می توانید مشخص کنید به کاربرانی که رای داده اند با شناسایی IP و یا Cookie اجازه مجدد رای ندهد.

نمایش باکس امتیاز

حال اگر می خواهید فرم امتیاز دهی در همه پست ها نمایش داده شود کافی است کد زیر را در فایل Single.php قرار دهید:

<?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?>

اگر با کد های قالب وردپرس آشنا نیستید در فایل Single.php قالب، تابع ()php the_content را پیدا کنید و کد بالا را زیر آن قرار دهید. به این صورت:

<?php the_content() ?>

<?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?>

با این کار باکس امتیاز انتهای مطلب نمایش داده میشود. همچنین اگر دوست ندارید این باکس برای تمامی پست ها نمایش داده نشود و فقط برای برخی از آن ها نمایش داده شود کافیست در هر مطلبی که میخواهید از کد میانبر [ratings] استفاده نمائید.

در انتها نتیجه به صورت زیر خواهد بود:

ستاره دار کردن پست ها توسط کاربران در وردپرس با WP-PostRatings

یکی از قابلیت های دیگر این افزونه ابزارک آن است که می تواند پست ها را بر اساس بیشترین امتیاز در قست ابزارک ها نمایش بدهد.

دانلود افزونه WP-PostRatings

دانلود

صفحه افزونه

امیرحسین غلامیان

نزدیک به 7 سال است که با وردپرس آشنا شدم و این آشنایی تا الان ادامه داشته و خواهد داشت. در حال حاضر مدیریت تیم آریا وردپرس رو بر عهده دارم و سعی میکنم هر روز تجربیاتم رو با شما در اینجا به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *