بهترین ساختار پیوند یکتا وردپرس برای سئو

بهترین ساختار پیوند یکتا وردپرس برای سئو

در گذشته سؤالات بی‌شماری در رابطه با بهبود ساختار پیوند یکتا وردپرس برای سئو دریافت کردیم. سوالاتی که از قبیل اینکه آیا باید در ساختار پیوند یکتا وردپرس خود نام دسته بندی هم وجود داشته باشد. در این مطلب، برخی از این سؤالات را پاسخ می‌دهیم و تلاش می‌کنیم بهترین درک از ساختار پیوند یکتا را به شما ارائه دهیم.

ساختار ایده‌آل پیوند یکتا وردپرس برای سئو

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک ساختار پیوند یکتا ساده و واضح استفاده کنید. پایان دادن آدرس سایت با نام مطلب، روش بسیار خوبی است و شما می‌توانید به طور اختیاری نام مطلب را به عنوان پیوند یکتا در نظر بگیرید:

/%postname%/

همینطور استفاده از نام دسته بندی در پیوند یکتا نیز توصیه میشود:

/%category%/%postname%/

ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما در آدرس پیوند های سایت وردپرسیتان از کلمات کلیدی استفاده کنید.

[irp posts=”4368″ name=”افزونه Interlinks Manager – لینک کردن خودکار کلمات کلیدی در محتوا”]

در مورد استفاده از تاریخ چه؟

استفاده از تاریخ در نشانی وب‌سایت هیچ‌گاه مزیت زیادی نداشته است. زمانی که به ساختار پیوند یکتا خود تاریخ اضافه می‌کنید، به طور خودکار به پست‌های خود “تاریخ” می‌دهید. افراد به طور عادی به دنبال پست‌های به روزتر هستند، با فرض این‌که حاوی بهترین اطلاعات هستند. با این حال، گاهی اوقات پست‌های قدیمی‌تر می‌توانند اطلاعات بسیار با ارزشی داشته باشند ولی با توجه به سن آن‌ها، تعداد کلیک‌ها زیادی دریافت نمی‌کنند. و همینطور باعث افزایش طول پیوند یکتا نیز میشود.

آیا باید از دسته بندی در ساختار پیوند یکتا استفاده کنیم؟

اگر نام دامنه شما کوتاه و مختصر است و در عین حال توصیفی نیز هست، می‌توانید به راحتی دسته بندی را هم به ساختار پیوند یکتا خود اضافه کنید که می‌تواند برای سئو شما سودمند باشد، ولی مراقب باشید که پیوند های یکتا شما خیلی طولانی نشود در اینصورت اضافه کردن دسته بندی به ساختار پیوند یکتا ممکن است تاثیر بدتری روی سئو شما بگذارد.

آیا باید به ساختار پیوند یکتا خود .html اضافه کنم؟

از نظر رتبه‌بندی و تولید محتوا، .html موجود در نشانی سایت شما مزیت کمی دارد. بحث و مذاکره درباره این که باید یا نباید به اجبار .html (یا هر پسوند دیگر) را اضافه کنید، هیچ منفعت زیادی برای شما ندارد پس بهتر است این کار را انجام ندهید. این امر به شما کمک نخواهد کرد و اگر پسوندهای خاصی مانند .exe را اضافه کنید، در واقع به رتبه‌بندی‌های شما آسیب می‌رساند.

[irp posts=”4352″ name=”افزونه Yoast SEO Premium – حرفه ای ترین افزونه سئو وردپرس”]

آیا کلمه کلیدی من باید همیشه اولین کلمه کلیدی در آدرس سایت باشد؟

این به ندرت مفید است، اما اگر کلیدواژه کانونی شما در اولین لغات از پیوند باشد، برای رتبه بندی بهتر است.

چه تعداد کلمه باید در پیوند خود استفاده کنم؟

حدود سه تا پنج کلیدواژه توصیه میشود. استفاده بیشتر از کلیدواژه ها در پیوند یکتا باعث طولانی تر شدن آن خواهد شد و این اثر منفی در سئو سایت شما به جای می گذارد. همچنین از حروف اضافی و کلمات بی ارزش نباید در پیوند یکتا خود استفاده کنید.

آیا برای تولید محتوای بهتر باید ساختار آدرس سایت خود را تغییر دهید؟

احتمالاً انتظار دارید که پاسخ این سؤال یک بله ساده باشد. با این حال، اگر برای مدتی وبلاگ‌نویسی کرده‌اید، نمی‌خواهید تصمیمات بنیادی بگیرید. آیا در چند سال گذشته از تاریخ در ساختار پیوند یکتا خود استفاده کرده‌اید؟ بنابراین هوشمندانه است که آن را به ساختار دیگری تغییر ندهید. اگر در همان زمان تغییر میدادید، بنابراین تعویض باعث آسیب زیادی نخواهد شد و ممکن است حتی گام بسیار سودمندی باشد.

با این حال، اگر همچنان از آدرس‌های وب‌سایت به “شکل قدیمی” استفاده می‌کنید، بنابراین هوشیارانه است که بدون توجه به طول زمان وبلاگ‌نویسی خود آن را تعویض کنید. این امر قابلیت بلاگ شما برای پیدا شدن در جستجوهای گوگل را به طور چشم‌گیری بهبود می‌بخشد.

اگر تصمیم گرفتید از شر تاریخ‌ها در ساختار پیوند یکتا خود خلاص شوید، می‌توانید تغییر مسیر زیر را به فایل .htaccess خود اضافه کنید و بعد از آن مطمئن شوید که آدرس سایت قدیمی (/yyyy/mm/dd/%postname%/) به پیوند جدید منتقل میشود:

RedirectMatch 301 /d{4}/d{2}/d{2}/(.*) https://ariawp.com/$1

فراموش نکنید که به جای https://ariawp.com آدرس سایت خودتون رو وارد کنید!

امیدواریم این مقاله در آریا وردپرس به شما در درک ساختار پیوند های یکتا وردپرس کمک کرده باشد.

احمدرضا ذوقی

طراح و برنامه نویس وب هستم. عضو تیم آریا وردپرس، نزدیک به 3 سال هست که با وردپرس آشنا شدم و سعی می کنم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در آریا وردپرس منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *