8 ابزار رایگان برای تست سرعت سایت وردپرس

تست سرعت و عملکرد وبسایت وردپرس

تست و آزمایش سرعت یک وب‌سایت وردپرس، مسئله ایست که شاید بسیاری از کاربران و مدیران وب سایت ها را درگیر خود کرده است. در سطح اینترنت، صد‌ها وب‌سایت وجود دارد که امکان تست سرعت سایت را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

در ادامه این مقاله در آریا وردپرس می‌خواهیم بهترین ابزار هایی که می‌توان برای تست سرعت سایت وردپرس استفاده نمود را معرفی کنیم.

بهترین ابزار‌ها برای تست سرعت سایت وردپرس

بسیاری از ابزار‌های تست سرعت سایت در سرتاسر وب بصورت رایگان و پولی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. هر یک از آنها ویژگی های بسیار جالبی دارند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.
این نکته را توجه داشته باشید که لازم نیست وب‌سایت خود را فقط با یک ابزار آزمایش کنید، بلکه می‌توانید از چندین ابزار استفاده کرده و چندین آزمایش را بصورت کامل انجام دهید.

ما به شما توصیه می کنیم که فقط برای بهبود عملکرد وب‌سایت خود از این ابزارها استفاده کنید چرا که کسب نمره و امتیاز کامل از این نوع سایت ها تقریبا غیر ممکن است؛ هدف شما باید افزایش و بهبود سرعت بارگذاری برای کاربران خود باشد تا آنها بتوانند از یک تجربه کاربری سریع‌تر و مداوم در وب‌سایت شما لذت ببرند.
با ذکر این مطلب، بهتر است در ادامه به بهترین ابزارها برای تست سرعت سایت نگاهی بیندازیم.

1- GTMETRIX

تست سرعت وبسایت وردپرس

وب سایت GTmetrix یکی از وب‌سایت های بسیار کاربردی و محبوب تست سرعت و عملکرد وب‌سایت می‌باشد. این سایت به کاربران امکان تست سرعت سایت را با استفاده از دو ابزار pagespeed و YSlow ارائه می کند. شما در این وب سایت می توانید مکان جغرافیایی و همچنین مرورگر مورد نظر جهت تست سرعت سایت خود را، با ساختن یک اکانت رایگان، تغییر دهید. همین موضوع باعث می شود که شما بتوانید وب سایت خود را بر روی مرورگر های مختلف و همچنین مکان های جغرافیایی متنوع، تست کنید.

در نتایج حاصل از وب سایت GTmetrix، جزئیاتی از گزارش انجام شده و همچنین یک خلاصه ای از سرعت و عملکرد وب‌سایت، نمایش داده می شود. در این سرویس، شما می توانید در نتایج حاصل، از هر یک از ابزار pagespeed و YSlow برای مشاهده پیشنهادات بهبود سرعت وب سایت خود، استفاده کنید؛ به این صورت که با کلیک بر روی هر کدام، پیشنهادات مربوط به آن ابزار نمایش داده می شود.

2- IsItWP

تست سرعت وبسایت وردپرس

ابزار IsItWP درواقع یکی از بهترین ابزار های رایگان تست سرعت سایت‌های وردپرسی می باشد و رابط کاربری آن برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. این ابزار، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به سادگی و در کمترین زمان ممکن، سرعت و عملکرد وب سایت وردپرسی خود را آزمایش کرده و نتایج را بررسی کنید. نتایج مختلفی وجود دارد و در نتایج، می‌توانید نکاتی که باعث کند شدن وب‌سایت وردپرسی شما شده اند را مشاهده کنید.

همچنین شما می‌توانید در وب سایت IsItWP پیشنهاداتی برای بهبود سرعت وب‌سایت وردپرسی خود دریافت کنید و آن ها را به صورت گام به گام دنبال کنید.

3- Pingdom

تست سرعت وبسایت وردپرس

وب‌سایت Pingdom یکی دیگر از ابزار‌های کاربردی و محبوب جهت تست عملکرد و سرعت وب‌سایت می‌باشد. Pingdom این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید وب‌سایت خود را در مکان های جغرافیایی مختلفی، از نظر سرعت و عملکرد، تست کنید. همین موضوع باعث می‌شود که شما بتوانید آمار و نتایج بهتر و کاربردی‌تری نسبت به مکان های جغرافیایی کاربران وب سایت خود بدست آورید.

نتایج حاصل از تست وب‌سایت در Pingdom، بسیار آسان و قابل درک هستند و در هر نتیجه، جزئیات نیز به کاربران گزارش داده می شود. همچنین در بالای هر منبعی که از وب سایت بارگذاری می شود، پیشنهاد هایی جهت بهبود و بهینه سازی وب‌سایت ارائه می شود.

4- Google PageSpeed Insights

تست سرعت وبسایت وردپرس

سرویس Google Pagespeed Insights یک سرویس مانیتورینگ و تست سرعت و عملکرد وب‌سایت می‌باشد که توسط شرکت گوگل توسعه یافته است. سرویس Google Pagespeed Insights به شما این امکان را می دهد تا وب‌سایت خود را در دو پلتفرم موبایل و دسکتاپ تست و بررسی کنید.

زمانی که نتایج نشان داده می‌شوند، شما می‌توانید بین دو نتیجه “موبایل” و “دسکتاپ” سوییچ کنید و گزارش های داده شده مربوط به هر یک از این دو پلتفرم را مشاهده کنید. همچنین این سرویس، پیشنهاد‌هایی برای بهینه سازی وب‌سایت برای کاربران موبایل و دسکتاپ را نیز ارائه می کند تا شما بتوانید وب‌سایت خود را برای هر دو پلتفر، بهینه سازی کنید.

5- Webpage Test

تست سرعت  و عملکرد وبسایت وردپرس

ابزار WebPageTest یکی دیگر از ابزارهای تست سرعت رایگان آنلاین است که می‌توانید از آن استفاده کنید. این ابزار کمی پیشرفته‌تر و حرفه ای تر از برخی ابزارهای دیگر موجود در لیست ما است. با این حال، این امکان را به شما می‌دهد تا یک مرورگر و موقعیت جغرافیایی دلخواه را برای بررسی سایت خود انتخاب کنید.

6- Load Impact

تست سرعت و عملکرد وبسایت وردپرس

سرویس Load Impact نسبت به سایر سرویس‌های معرفی شده، کمی متفاوت است. این سرویس این امکان را به شما می‌دهد تا وب‌سایت خود را از نظر تعداد بازدید‌ها به صورت همزمان، تست کنید. به صورتی‌که در حین تست، این سرویس بازدید های زیادی را در زمان های مختلف به وب سایت شما هدایت می کند و مشخص می کند که وب سایت شما، در چه تعداد بازدید همزمان کاهش سرعت پیدا می کند.

نکته ای که در رابطه با این سرویس وجود دارد، پولی بودن آن است؛ البته یک مدت زمان رایگان و محدود برای تست سرویس وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. در نسخه محدود رایگان، شما تا سقف 25 بازدید به صورت همزمان، می توانید به وب سایت خود ارسال کنید. اما در نسخه پولی، می توانید وب سایت خود را با ترافیک های بسیار سنگین تر، تست کنید.

به صورت کلی، این سرویس یک سرویس مناسب برای تست سرعت سایت بخصوص برای زمانی است که می خواهید سرعت وب سایت خود را در هنگام ترافیک های سنگین، محک بزنید.

7- Uptrends

تست سرعت و عملکرد وبسایت وردپرس

سرویس Uptrends یکی دیگر از سرویس‌های رایگان تست سرعت سایت می باشد. این سرویس به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید وب‌سایت خود را در موقعیت های جغرافیایی مختلف، مرورگر های متنوع و دو پلتفرم موبایل و دسکتاپ تست کنید.

نتایج حاصل از تست در این سرویس بسیار آسان و قابل فهم هستند؛ همچنین به شما، نتایج عملکرد وب سایت از نظر pagespeed گوگل را هم نشان می دهد. همچنین در صفحه نتایج، می توانید صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده تا بتوانید منابع وب‌سایت خود را همراه با مشکلات آن، بررسی کنید.

8- Byte Check

تست سرعت و عملکرد وبسایت وردپرس

سرویس Byte Check یک سرویس برای تست سرعت لود وب‌سایت می باشد. این سرویس مخصوص تست اندازه گیری TTFB یا همان Time to first byte می باشد که این مقدار، مربوط به زمانی است که وب‌سایت شما، اولین مقدار بایت داده را به مرورگر کاربر ارسال می کند. این سرویس برای تست سرعت هاست وب سایت وردپرسی‌تان بسیار موثر و کاربردی می باشد.

شما می‌توانید با کمک این 8 ابزاری که امروز با آن آشنا شده اید، وب‌سایت خود را به صورت کامل بررسی و بهینه سازی کنید تا کاربران شما از یک تجربه کاربری سریع‌ و مداوم در وب‌سایت شما لذت ببرند. شما همچنین می‌توانید مقاله ما در رابطه با بهترین و محبوب ترین افزونه های سئو وردپرس را مشاهده بفرمایید.

عرفان کاوه

بیش از 5 سال است که به صورت مستمر در زمینه وب و سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت می‌کنم. مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و تکنولوژی های جدید رو دنبال میکنم و تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک می‌گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *