بازاریابی در شبکه های اجتماعی

امروز در این مقاله از آریا وردپرس می‌خواهیم درمورد یک مزیت و امکان مهم که می تواند باعث افزایش اعتماد کاربران به کسب و کار ما و افزایش فروش سایتمان شود صحبت کنیم.شبکه های اجتماعی یک بستر بسیار مهم و کاربردی هستند که می توانیم کسب و کار خود را وارد آن ها کرده و از طریق آنها به برندسازی و فروش خود کمک کنیم.پس با ما در این مقاله در رابطه با بازاریابی شبکه های اجتماعی همراه باشید.

عوامل موثر بر موفقیت در شبکه های اجتماعی

در اینجا دو عامل مهم وجود دارد که باعث تمایز بین وب مستران حرفه ای و وب مستران غیر حرفه ای می شود که این دو عامل عبارت اند از:
1) بازاریابی محتوایی (content marketing)
2) جلب اعتماد مشتری

بازاریابی محتوایی (content marketing)

امروزه یکی از مباحث مطرح شده در حوزه وب مسترینگ بازاریابی محتوایی است که در بالا رفتن رتبه سئو سایت و همچنین پیشرفت در شبکه های اجتماعی تاثیر به سزایی دارد.این موضوع به حدی حائز اهمیت است که بنا به گفته خود گوگل،تمرکز این موتور جست و جو در تشخیص سایت های باکیفیت تر،روی محتوای منتشر شده در سایت ها می باشد.البته با توجه به این که الگوریتم های شبکه های اجتماعی به اندازه گوگل قدرتمند نیست در نتیجه شبکه های اجتماعی نیز به سمت استفاده از استاندارد های گوگل که یکی از آن ها تولید محتوای با کیفیت است،حرکت می کنند. محتوای با کیفیت محتوایی اختصاصی است که جذابیت آن باید به قدری زیاد باشد که کاربر نه تنها آن را تا انتها خوانده و از آن استفاده کند بلکه آن را با سایر افراد نیاز به اشتراک بگذارد.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

جلب اعتماد مشتری

برای این که بتوانیم اعتماد مشتریان را جلب کنیم باید پست هایی با کیفیت از محصولات خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذاریم،به عنوان مثال عکسی که از محصول خود در پست موردنظر به اشتراک می گذاریم باید کیفیت بالایی داشته باشد.همچنین به این موضوع نیز توجه داشته باشید که هر چقدر هم که کیفیت خود محصول بالا باشد در صورتی که پست گذاشته شده در رابطه با این محصول کیفیت مطلوب را نداشته باشد،باز هم نمی توان اعتماد مشتری را به خود جلب کرد.

برندسازی یکی از قابلیت های شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از قابلیت های مهم شبکه های اجتماعی،قابلیت برندسازی در آنها است.به عنوان مثال می توان اپلیکیشن اینستاگرام را که هم اکنون محبوبترین شبکه اجتماعی در سراسر جهان است را به شبکه های تلویزیونی تشبیه کرد که به طور رایگان در اختیار ما قرار گرفته است تا از طریق آن محصولات و کسب و کارمان را به مشتریان معرفی کرده و فروش سایتمان را افزایش دهیم.این امر رابطه مستقیمی با برند سازی دارد پس باید اصول برندسازی را به خوبی یادگرفته و از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

اصول برندسازی

اولین و مهمترین نکته در برندسازی این است که لوگوی مخصوص به خود را داشته باشیم.از طرفی دیگر باید سعی کنیم تا از رنگ های منحصر به فرد در برند خود استفاده کنیم تا بتوانیم از این طریق کلیشه ای مثبت از خودمان در ذهن کاربران ایجاد کنیم به عنوان مثال می توان به برند ایرانسل اشاره کرد که هرگاه نام آن را می شنویم ناخودآگاه رنگ زرد به یادمان می افتد.همچنین می توانیم از شعار هایی که مخصوص برند ما هستند استفاده کنیم تا بتوانیم با کوتاه ترین کلام مشتریان را تحت تاثیر خود قرار دهیم.

جمع بندی

شبکه های اجتماعی بسترهایی گسترده و رایگان هستند که می توان از آنها در جهت رونق کسب و کار خویش استفاده کرد پس هرگز از استفاده استراتژیکی از شبکه های محبوب اجتماعی غافل نشوید و اگر می خواهید فروش محصولات خود را افزایش دهید،فعالیت در شبکه های اجتماعی را از همین حالا شروع کنید.
در پایان امیدواریم این مقاله ما در رابطه با بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع شده باشد.

عرفان کاوه

بیش از 5 سال است که به صورت مستمر در زمینه وب و سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت می‌کنم. مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و تکنولوژی های جدید رو دنبال میکنم و تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک می‌گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *