هدایت کاربران به یک نوشته تصادفی در وردپرس

هدایت کاربران به یک نوشته تصادفی در وردپرس

آیا می‌خواهید کاربران خود را به سمت مقالات تصادفی هدایت کنید؟ مشاهده یک مقاله تصادفی باعث می‌شود تا کاربران مقالات قدیمی‌تر شما را کشف کنند و نوشته‌های مخفی وبلاگ شما را دوباره بخوانند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی، بتوانید کاربران را به سمت یک مقاله تصادفی هدایت کنید.

چرا باید کاربران را به سمت مقالات تصادفی هدایت کرد؟

بصورت پیشفرض در وردپرس، نوشته‌ها به ترتیب زمانی قرار می‌گیرند و نوشته‌های جدیدتر در ابتدا دیده می‌شوند و بنابراین کاربران نوشته‌های جدیدتر را ابتدا مطالعه خواهند کرد. اگر بصورت معمول در وبلاگتان می‌نویسید، به احتمال زیاد، کاربران قادر به پیدا کردن مقالات قدیمی‌تر شما نخواهند بود.

یکی از راه‌هایی که می‌توان این مشکل را برطرف کرد، نمایش نوشته‌های تصادفی در سایدبار بلاگتان است. اینکار باعث می‌شود تا کاربران محتوای جدیدی را در وبسایت‌تان پیدا کنند و البته page view وبسایت‌تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

حتی می‌توانید کاربران خود را از صفحه‌ی ۴۰۴ به سمت نوشته‌های تصادفی هدایت کنید و یا دکمه‌ای برای انتخاب شانسی نوشته‌ در برگه بایگانی ایجاد کرده تا با کلیک برروی آن به سمت یک نوشته تصادفی هدایت شوند.

زمان آن رسید تا ببینیم که چگونه می‌‌توان کاربران را در وردپرس، به سمت نوشته‌های تصادفی هدایت کرد.

هدایت کاربران به یک نوشته تصادفی در وردپرس

اولین کاری که باید انجام داد، نصب و فعالسازی افزونه Redirect URL to Post است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی نصب افزونه، به آموزش نصب افزونه در وردپرس، در بخش آموزش‌ها مراجعه کنید.

بعد از فعالسازی، پارامترهای کوئری را برای ریدایرکت کردن در وردپرس خواهید دید و این افزونه تنظیمات دیگری ندارد. شما می‌توانید هرکدام از این پارامترهای کوئری را برای هدایت به سمت نوشته‌های تصادفی، استفاده کنید.

ریدایرکت کاربران به یک نوشته تصادفی در وردپرس

برای هدایت کاربران به یک نوشته‌ی تصادفی، باید کوئری‌ها را از این بخش کپی کرده و در برگه خطای ۴۰۴ و یا هر برگه‌ای که مایل هستید، قرار دهید. کاربران نیز با کلیک برروی لینک، به نوشته‌ی تصادفی منتقل خواهند شد.

همچنین همانطور که گفتیم، می‌توانید دکمه‌ای را برای اینکار بسازید. برای اینکار کافیست، شورتکد زیر را در نوشته‌ها و یا برگه‌های وردپرسی خود قرار دهید.

[redirect_to_post_button]

زمانی که کاربر برروی آن کلیک کند، به سادگی به یک نوشته‌ی تصادفی هدایت خواهد شد.

دکمه هدایت کاربران به یک نوشته تصادفی در وردپرس

امیدواریم که با انتشار این مقاله توانسته باشیم تا شما را در هدایت کاربرانتان به سمت مقالات قدیمی‌تر وبسایت‌تان کمک کرده باشیم و بتوانید استفاده خوبی از هدایت کاربران به مقالات تصادفی ببرید، در صورت وجود هرگونه مشکل و یا داشتن راهکاری بهتر برای انجام اینکار، حتما ما را از طریق بخش نظرات، آگاه سازید.

میلاد کاظمی

وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب من هستش و اینجا سعی خواهم کرد در امن تر کردن هرچه بیشتر وبسایت های فارسی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *