آموزش تبدیل نوشته به برگه در وردپرس با افزونه Post Type Switcher

آموزش تبدیل نوشته به برگه در وردپرس

وردپرس پروسه راه اندازی یک سایت را بسیار ساده کرده است. اما بعضی اوقات نیز نمی‌توانیم به همین راحتی‌ها چیزی که در ذهنمان داریم را برروی آن پیاده کنیم. برای مثال ممکن است که بخواهید یک نوشته را به برگه و یا برگه‌ای را به نوشته تبدیل کنید. بصورت پیشفرض، وردپرس به شما چنین قابلیتی را برای تغییر قالب یک نوشته یا برگه نمی‌دهد.

خوشبختانه، یک پلاگین بسیار ساده برای اینکار وجود دارد که به شما اجازه می دهد نوشته را به برگه و یا برعکس تبدیل کنید. در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که برای این تغییر باید چگونه عمل کنید. تفاوت‌های نوشته و برگه را توضیح خواهیم داد و اصلا چرا باید نوشته‌ای را به برگه تغییر دهید؟

تفاوت‌های بین نوشته و برگه در وردپرس

بگذارید ساده بگویم، تنها یک تفاوت اصلی بین نوشته و برگه در وردپرس وجود دارد. نوشته‌ها یک برچسب زمانی دارند و محتوای آنها نیز تحت تاثیر این ویژگی زمانی است. تا زمانی که تغییری در چیدمان و نحوه نمایش نوشته‌ها انجام ندهید، آنها بصورت زمانی لیست می‌شوند و در برگه اصلی و برگه بایگانی به این ترتیب نمایش داده می‌شوند. اما برگه‌ها حالت ایستا یا همان استاتیک دارند، یعنی بصورت تئوری انقضای زمانی برای آنها وجود ندارد و می‌‌توانید از راه‌های آسان به آنها دسترسی داشته باشید.

تفاوت غیر مهم دیگر این دو مفهوم این است که نوشته‌ها قابلیت تگ زدن و دسته‌بندی شدن را دارند در حالی که این قابلیت برای برگه‌ها وجود ندارد. می‌توانید برگه‌ها را زیرشاخه یکدیگر نیز قرار دهید. یعنی برگه‌ای را به عنوان مادر دیگر برگه‌ها انتخاب کنید.

بصورت رایج، اگر قرار است که از وردپرس برای ساخت بلاگ استفاده کنید، بیشتر محتوای شما بصورت نوشته خواهد بود. احتمالا برگه‌‌های کمی داشته باشید، مثلا برگه درباره ما، ارتباط با ما، سیاست و خط مشی و یا هر برگه متفرقه‌ای که ممکن است اضافه کنید.

تبدیل نوشته به برگه در وردپرس

وردپرس بصورت پیشفرض این امکان را به شما نداده است. ممکن است بخاطر این کمبود، بخواهید تا به سادگی محتوای نوشته را کپی کرده و داخل برگه بریزید. متاسفانه این روش اصلا هم خوب و حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد.

خوشبختانه افزونه ای وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا اینکار را به آسانی انجام دهید. محبوبترین پلاگین برای اینکار افزونه Post Type Switcher نام دارد. همانطور که در عکس بالا نشان داده می‌شود، این پلاگین، یک باکس را به صفحه‌ی انتشار اضافه می‌کند تا بتوانید نوع نوشته خود را انتخاب کنید.

شما می توانید انواع نوشته ها برگه ها و محصولات خود را در وردپرس به یکدیگر تبدیل کنید.

کار با افزونه Post Type Switcher

همچنین می‌توانید اینکار را از طریق ویرایش سریع وردپرس در برگه‌ها و نوشته‌ها انجام دهید.

تغییر پست تایپ ها در وردپرس با افزونه Post Type Switcher

این پلاگین، بسیار کاربردی و مفید است. ممکن است بعد از مدتی بخواهید یک نوشته یا برگه خاص را تغییر دهید، اینجا بدون کپی کردن و یا پاک کردن محتوای قبلی، خیلی ساده می‌توانید نوع نوشته خود را عوض کنید.

عوض کردن نوع نوشته یک دلیل دیگر نیز دارد، در ادامه‌ی این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

چه زمانی باید نوشته را به برگه تبدیل کنیم؟

معمولا لینک هرکدام از برگه‌های خود را در منو‌های هدر یا فوتر در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهید. منظورم این است که برای تمامی برگه‌ها، نسبت به ساختار سایت شما در مکان‌های مختلفی قرار می‌گیرند. موتور‌های جستجو این قرارگیری و اهمیت هرکدام از برگه‌ها را با توجه به مکان آنها می‌سنجد و البته در این کار عالی عمل می‌کند.

می‌دانید مطالب دیگر پراهمیت در ساختار وبسایت شما کدام‌ها هستند؟ ما به آنها cornerstone content یا بنیاد محتوا می‌گوییم. محتوایی که سنگ‌بنای وبسایت شما است. این واژه برای مطالبی استفاده می‌شود که عمومی و جامع هستند و به عنوان یک محتوای همیشگی و تازه در وبسایت شما باقی خواهند ماند.

بنیاد محتوا

موسس شرکت Yoast در مورد اینکه چرا محتوای cornerstone باید به عنوان برگه در وردپرس ظاهر شود، چنین می‌گوید: ” به اعتقاد من، محتواهای بسیار مهم باید به عنوان یک برگه در سایت شما ظاهر شوند و نه بصورت یک اخبار یا نوشته. باید بتوان به این محتواها فقط با چند کلیک دست یافت.”

مزیت‌های دیگری نیز برای اینکه محتوا را در قالب برگه نوشت، وجود دارد. برای مثال، در بیشتر حالات، نوشته‌ها یک انقضای زمانی دارند. تغییر آنها به برگه باعث می‌شود که این انقضای زمانی از بین برود، البته تا زمانی که آنها را به‌روز کنید. همچنین از آنجاییکه برگه‌ها را بایگانی نمی‌کنید، ایجاد یک ساختار مسیریابی خوب برای آنها باعث می‌شود که به راحتی بتوان به آنها دست یافت.

معمولا شما هنگام نوشتن یک مطلب، متوجه این مساله نخواهید شد که آن نوشته یک cornerstone content است. باز هم معمولا این نوشته‌ها در ابتدا یک نوشته‌ی معمولی در بلاگ شما دیده خواهند شد. سپس، زمانی که بلاگ شما رشد می‌کند و این محتوا گسترش می‌یابد، کم کم به این پی خواهید برد که این نوشته چقدر مهم است. با استفاده از پلاگینی مثل Post Type Switcher شما می‌توانید به راحتی آن نوشته را به برگه تبدیل کنید. اینکار باعث خواهد شد که بتوانید ساختار بهتری به وبسایت خود بدهید و از مزایای سئو آن نیز بهرمند شوید.

آیا واقعا از نظر سئو، برگه‌ها نسبت به نوشته‌ها ارجحیت دارند؟

مطمئنا با توجه به مفهوم سئو نمی‌توان خیلی شفاف به این مساله پاسخ داد که دقیقا چه چیزی بهتر است. بعضی‌ها می‌گویند که نوشته‌ها به دلیل داشتن مزیت‌هایی مثله ساخت ساختار لینک اتوماتیک بر اساس دسته‌بندی و برچسب‌ها و دیگر چیزها، آن را ترجیح می‌دهند. همچنین به دلیل وجود مساله زمان در نوشته‌ها، اگر آنها را به‌روزرسانی کنید، کاملا جدید دیده می‌شوند و به نظر می‌رسد که موتورهای جستجویی مثله گوگل به آن اهمیت می‌دهند.

خوب، به نظر می‌رسد که کار ما به پایان رسیده است. با وجود پلاگین Post Type Switcher می‌توانید به راحتی نوشته‌هایی که فکر می‌کنید باید به برگه تبدیل شوند را تغییر دهید. درضمن در مورد نوشته‌های cornerstone سایت خود حتما فکر کنید و سعی کنید حتما به آنها یک ساختار خوب در منوهای خود تخصیص دهید. اینکار مطمئنا باعث خواهد شد تا بازدیدکنندگانتان راحت‌تر به مطالب پایه و اساسی وبسایت شما دسترسی داشته و درک بهتری نسبت به محتوای اصلی وبسایت داشته باشند.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.درصورت وجود مشکل در نصب و راه‌اندازی پلاگین، حتما از بخش نظرات ما را مطلع سازید.

افزونه Post Type Switcher

[previewbtn]صفحه افزونه[/previewbtn]

میلاد کاظمی

وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب من هستش و اینجا سعی خواهم کرد در امن تر کردن هرچه بیشتر وبسایت های فارسی کمکتون کنم.

1 دیدگاه

  1. کاربر
    علی 9 خرداد 1398

    ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *