نصب وردپرس روی هاست سی پنل

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

پس طراحی سایت به طور کامل و نهایی شدن تغییرات، نوبت آن رسیده است که وردپرس را بر روی هاست نصب کرده تا بتوانید سایت خود را از لوکال هاست به هاست اصلی که از شرکت های میزبانی وب خریداری کرده اید منتقل کنید. پس در نصب وردپرس روی هاست سی پنل با آریا وردپرس همراه باشید تا نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل را به شما آموزش دهیم.

مراحل نصب وردپرس روی هاست سی پنل

1)خرید هاست مناسب از شرکت های معتبر ارائه کننده میزبانی وب
2)خرید دامنه و متصل کردن آن به هاست خریداری شده
3)دانلود آخرین نسخه سیستم مدیریت محتوای وردپرس از سایت wordpress.org
4)آغاز فرآیند نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل

نصب وردپرس

مرحله اول:

پس از دانلود آخرین نسخه وردپرس با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که شرکت ارائه دهنده هاست در اختیار شما قرار داده است وارد کنترل پنل هاست شوید.

مرحله دوم:

پس از ورود به کنترل پنل هاست مطابق شکل زیر بر روی گزینه  File manager کلیک کنید تا وارد بخش مدیریت فایل های هاست خود شوید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

در سمت چپ صفحه باز شده بر روی گزینه Public_html کلیک کنید تا وارد بخش مربوط به ریشه هاست شوید،این پوشه جایی است که باید فایل های وردپرسی را که دانلود کرده اید در آن وارد کنید.

بدین منظور مانند شکل زیر بر روی گزینه Upload کلیک کنید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

در پنجره باز شده می توانید فایل فشرده وردپرس دانلود شده را از کامپیوتر خود انتخاب کرده یا آن را بکشید و در این صفحه رها کنید.پس از بارگذاری فایل حاوی وردپرس روی آن را راست کلیک کرده و بر روی گزینه Extract کلیک کنید تا از حال فشرده خارج شود.پس از انجام این کار می توانید فایل فشرده حاوی وردپرس را پاک کنید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

مرحله سوم:

در این مرحله باید فایل های موجود در پوشه ی آبی رنگی که wordpress نام دارد را یک مرحله به عقب برگردانده و وارد پوشه Public_html کنیم.بدین منظور وارد این پوشه آبی رنگ شده و برای انتخاب تمام فایل های موجود در آن بر روی گزینه Select All کلیک کنید.پس از انتخاب شدن همه فایل ها بر روی یکی از آنها کلیک راست کرده و گزینه Move را انتخاب کنید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

با انتخاب این گزینه پنجره ای به شما نمایش داده خواهد شد که در آن مسیر فایل های انتخاب شده به صورت /public_html/wordpress در کادری نوشته شده است. کاری که شما باید در این قسمت انجام بدهید این است که کلمه wordpress  را از انتهای آن پاک کرده و بر روی گزینه Move File کلیک کنید تا فایل ها به پوشه قبلی منتقل شوند.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

مرحله چهارم:

در این مرحله باید برای ذخیره اطلاعات سایت یک پایگاه داده ایجاد کنیم.بدین منظور در صفه اصلی کنترل پنل هاس از بخش DATABASES بر روی گزینه  Database® MysQl کلیک کنید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

در صفحه باز شده باید برای پایگاه داده خود یک نام انتخاب کرده و در کادر New Database وارد کنید سپس بر روی گزینه Create Database کلیک کنید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

حال به پایین صفحه اسکرول کنید تا بخش Add New User را مشاهده کنید.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

در این بخش باید برای پایگاه داده ایجاد شده نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید پس از انجام این کار روی گزینه Create User کلیک کنید.مجددا به پایین اسکرول کرده و در بخش Add User To Database بر روی گزینه Add کلیک می کنیم تا کاربر ایجاد شده در بالا به پایگاه داده اضافه شود.

تکمیل مراحل نصب وردپرس

در این مرحله می بایست آدرس یایت خود را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید.در صورتی که مراحل بالا را کامل و به درستی انجام داده باشید صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

نصب وردپرس روی هاست سی پنل

با مشاهده این صفحه بر روی گزینه (بزن بریم!)کلیک کنید.اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه فرستادن کلیک کنید.

با انجام این کار صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد،بر روی گزینه اجرای نصب کلیک کنید.

با انجام این مراحل در نهایت صفحه ای مشاهده خواهید کرد که باید در آن نام کاربری و رمزعبور دلخواهتان را وارد کنید.توجه کنید که که باید این اطلاعات را به خاطر بسپارید تا در دفعات بعد بتوانید به پیشخوان سایت خود دسترسی پیدا کنید.

پس از فشردن دکمه راه اندازی وردپرس،نصب وردپرس آغاز خواهد شد و پس از تکمیل آن می توانید با نام کاربری و رمزعبوری که برای آن تعریف کرده اید وارد پیشخوان وردپرس شوید.

همانطور که مشاهده کردید مراحل نصب وردپرس بر روی هاست سی پنل با لوکال هاست تفاوت هایی دارد.البته این موضوع را هم مدنظر قرار دهید که هاست سی پنل در ایران از هاست دایرکت ادمین طرفدار و استفاده کمتری دارد اما به هر حال افرادی هستند که سی پنل را به دلیلی برخورداری از گرافیک قدرتمندتر ترجیح می دهند.

امیرحسین پور حسین

عضو تیم آریا وردپرس هستم و تقریبا چهار سال هستش که در زمینه برنامه نویسی ویندوز و وب فعالیت می کنم و سعی دارم مطالبی رو که به نظرم کاربردی هستند رو به عنوان مقاله در سایت ارائه بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *