چگونه کاربران وردپرس را مجبور به تغییر رمز کنیم – قرار دادن انقضا برای پسورد

چگونه کاربران وردپرس را مجبور به تغییر رمز کنیم - قرار دادن انقضا برای پسورد

آیا می خواهید با زمان بندی خاصی، کاربران تان را مجبور به تغییر رمز عبور کنید؟ اگر نگران این هستید که امنیت وبسایت وردپرسی شما به خطر افتاده است، پس باید تمام رمزهای عبور را سریعا بازنشانی (reset) کنید. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کاربران را پس از گذشت مدت زمان معینی از انتخاب رمز اولیه، مجبور به انتخاب رمز عبور جدیدی کنید.

کاربران وردپرس چرا و چه زمانی باید رمز عبور خود را تغییر دهند؟

معمولا بسیاری از سازمان ها مانند ادارات دولتی، دانشگاه ها و بانک ها از کاربرانشان می خواهند تا رمز عبور خود را پس از مدتی تغییر دهند. این حرکت باعث پیشگیری از دسترسی غیرمجاز و ورود هکرها با استفاده از رمزهای دزدیده شده می شود.

اگر از یک وردپرس چند کاربره استفاده می کنید، باید از کاربرانتان بخواهید تا رمز عبور خود را پس از مدتی به روزرسانی کنند، فواید این بروزرسانی کاملا مشخص است و ما در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور این کار را بصورت یک “باید” تعریف کنید.

علاوه بر این اگر شما فعالیت مشکوکی را در وبسایت خود دیده اید، بهتر است تمامی رمزعبورهای کاربران را منقضی نمایید تا همگی نسبت به بروزرسانی رمز عبور اقدام نمایند.

حال ببینیم چگونه می توان رمز عبورها را منقضی و کاربران را مجبور به انتخاب یک رمزعبور جدید کنیم.

اجبار کاربران به تغییر رمز عبور در وردپرس

اولین کاری که شما نیاز دارید انجام دهید، نصب و فعالسازی افزونه Expire Passwords است. این افزونه به شما این امکان را می دهد که برای پسورد ها و رمز های کاربرانتان تاریخ انقضا قرار دهید. برای آشنایی با نحوه نصب پلاگین ها در وردپرس می توانید مقاله، نصب افزونه در وردپرس را مشاهده کنید.

بعد از فعالسازی افزونه، به منو کاربران یا همان Users بروید و سپس به صفحه Expire Passwords بروید تا شروع به تنظیم این افزونه کنید.

اجبار کاربران به تغییر رمز عبور در وردپرس

اولین گزینه از تنظیمات این پلاگین به شما اجازه خواهد داد تا تعداد روزهایی را که پس از آن کاربر باید رمز عبورش را عوض کند را تعیین کنید.

در ادامه شما می توانید نقش هایی را که باید از این قانون پیروی کنند را انتخاب کنید. بصورت ایده آل شما باید تمامی نقش ها را بجز ادمین انتخاب کنید. البته اگر شما تنها ادمین وبسایت نیستید، بهتر است تیک گزینه ادمین ها را نیز بزنید.

زدن دکمه ی ذخیره را پس از انجام تنظیمات فراموش نکنید.

حال وقتی کاربران بعد از بازه زمانی معین شده می خواهند وارد وبسایت شوند، به سمت این صفحه بازنشانی رمزعبور هدایت خواهند شد.

اجباری کردن تغییر پسورد کاربران

منقضی کردن تمامی پسورد های کاربران در وردپرس با یک کلیک

پلاگینی که در بالا در موردش صحبت کردیم، به شما اجازه می داد تا قانونی را در مورد به روزرسانی رمزعبورها اجرا کنید. بعضی اوقات با توجه به شرایط و وقوع اتفاقات ناگوار از جمله هک شدن، شما نیاز دارید تا این قانون را سریعتر لحاظ کنید و رمز عبور تمامی کاربران را بازنشانی کنید.

در این مورد شما به افزونه Emergency Password Reset نیاز دارید و باید آن را نصب و فعال کنید.

بعد از فعالسازی این افزونه، به منو کاربران یا همان Users رفته و وارد صفحه Emergency Password Reset شوید و بر روی دکمه ی Reset All Passwords کلیک کنید.

منقضی کردن تمامی پسورد های کاربران در وردپرس با یک کلیک

همش همین بود، این پلاگین تمامی رمز عبورهای کاربران شما در وردپرس را حتی با نقش ادمین، بازنشانی خواهد کرد. علاوه بر این یک ایمیل برای کاربران جهت راهنمایی در بازنشانی رمز عبورشان خواهد فرستاد.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم در این آموزش چگونگی اجبار کاربران برای تغییر و به روزرسانی رمز عبور هاشون رو یاد گرفته باشید و از این مزیت برای هرچه امن تر کردن وبسایت وردپرسی خودتون بهره ببرید.

میلاد کاظمی

وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب من هستش و اینجا سعی خواهم کرد در امن تر کردن هرچه بیشتر وبسایت های فارسی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *