رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس

 

آیا با خطای “Failed To Load Resource” در ابزار اینسپکت مرورگر خود مواجه هستید؟

بسیاری از کاربران به سختی میتوانند تشخیص دهند که کدام منبع یا فایل به درستی بارگذاری نمیشود و از همه مهمتر این که اصلا چرا بارگذاری نمیشود. این فایل ممکن هر چیزی مانند عکس، رسانه های دیگر، جاوااسکریپت و یا حتی فایل CSS باشد. وجود یک خطا در بارگذاری یکی از فایل ها میتواند منجر به بروز مشکلاتی همچون عملکرد بد وبسایت شود. در این مقاله به شما آموزش میدهیم که چگونه خطای “Failed To Load Resource” را رفع کنید.

دلیل بروز خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس چیست؟

این خطا زمانی رخ میدهد که وردپرس توانایی بارگذاری فایلی که باید بارگذاری کند را ندارد. در حالت کلی وقتی وردپرس یک صفحه ایجاد میکند، این صفحه شامل فایل های متعددی مانند تصاویر، اسکریپت وفایل های CSS و … است.

اگر مرورگر در بارگذاری فایل مشخصی دچار مشکل شود صفحه موردنظر را بدون آن فایل نمایش میدهد سپس یک پیام در کنسول مرورگر (Inspect element) نمایش میدهد تا شما آن خطا را رفع کنید. در اکثر مواقع این پیام را هنگامی که از ابزار اینسپکت استفاده میکنید مشاهده خواهید کرد.

رفع خطای "Failed To Load Resource" در وردپرس

نمونه هایی از پیام  ابزار اینسپکت هنگام رخ دادن این خطا:

  • Failed to load resource net::ERR_CONNECTION_REFUSED
  • Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
  • Failed to load resource: the server responded with a status of 500 (Internal Server Error)
  • Failed to load resource: net::err_name_not_resolved

در اکثر مواقع و به هنگام بروز این خطا اگر فایل مشخصی بارگذاری نشود باقی صفحه بارگذاری میشود اما به خوبی کار نمیکند. به همین علت باید هرچه سریعتر به رفع خطای مذکور در وردپرس بپردازید تا از بروز مشکلات جدی تر خود داری کنید.

رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس

همانطور که گفته بودیم این خطا زمانی رخ میدهد که کد وبسایت شما به فایلی اشاره میکند که مرورگر نمیتواند آن فایل را بارگذاری کنید. این خطا به دلایل بسیاری رخ میدهد که در ادامه به بررسی آن ها و رفع آن ها میپردازیم.

1- منبع گمشده را جایگزین کنید

ابتدا با رایج ترین راه حل شروع کنیم، مطمئن باشید که منبع گم شده وجود دارد. اگر منبع گم شده یک تصویر در نوشته های شما است، در کتابخانه رسانه ها به دنبال فایل بگردید.

خطای "Failed To Load Resource" در وردپرس

اگر میتوانید تصویر را در کتابخانه رسانه ها ببینید، با ویرایش نوشته یا صفحه، تصویر را دوباره اضافه کنید. اگر نمیتوانید تصویر را پیدا کنید، دوباره آن را آپلود کنید. در برخی موارد ممکن است تصاویر خراب یا باکس های خالی را در کتابخانه مشاهده کنید. در این صورت باید مجوز فایل ها را اصلاح کنید.

2- فایل قالب یا افزونه را دوباره نصب کنید

اگر فایل گمشده یک قالب یا افزونه است باید آن را دوباره نصب کنید. ابتدا باید از مسیر نمایش » پوسته ها و یا نمایش » افزونه ها قالب یا افزونه را غیرفعال کنید.

رفع خطای "Failed To Load Resource"

اگر قالب نصب شده دیگری بر روی وبسایت خود دارید همان را فعال کنید تا قالب فعلی غیرفعال شود اما اگر قالب نصب شده ندارید باید یک قالب پیش فرض انتخاب کنید و آن را نصب و فعال کنید. پس از اینکه قالب دیگری را فعال کردید میتوانید از وبسایت خود بازدید کنید که این خطا رفع شده است یا نه.

اگر منبع گمشده یک افزونه است میتوانید آن را دوباره نصب کنید. میتوانید با استفاده از FTP برای متصل شدن به حساب میزبانی خود استفاده کنید و بصورت دستی یک فایل خاص را جایگزین کنید. برای این کار میتوانید مقاله ما را راجع به افزودن فایل با FTP مطالعه کنید.

3- URL وردپرس را اصلاح کنید

دلیل رایجی که خطای “Failed To Load Resource” را ایجاد میکند، تنظیمات نادرست URL وردپرس است و برای رفع خطا باید به مسیر تنظیمات » عمومی بروید و تنظیمات مربوط به آدرس وردپرس و سایت را پیدا کنید و مظمئن شوید که هردو گزینه مانند هم هستند.

رفع خطای "Failed To Load Resource"

به خاطر داشته باشید که وردپرس URL های WWW و … را به عنوان دو آدرس جداگانه در نظر میگیرد . اگر SSL را فعال کرده اید بنابراین URL وبسایت شما باید با HTTPS آغاز شود. فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود. اکنون میتوانید وبسایت خود را مشاهده کنید که خطای مذکور رفع شده است یا نه.

در پایان امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد تا بتوانید خطای “Failed To Load Resource” را رفع کنید.

احسان عابدی

عضو تیم قدرتمند و حرفه ای آریا وردپرس هستم و بیش از 2 سال است در زمینه وب کار میکنم و آموزش هایی که از وردپرس یاد گرفتم را سعی میکنم با شما عزیزان به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *