رفع خطا پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

رفع خطا پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

تاحالا شده که شما در وردپرس فارسی با خطای پوشه هدف از قبل موجود است مواجه شده باشید؟ آیا میدونید که این خطا چطور به وجود میاد؟ در این مقاله تصمیم داریم که به شما آموزشی رو ارائه کنیم که در انتهای آموزش شما بدونید چطور خطای پوشه‌ی هدف از قبل موجود است رو رفع کنید.

خطا پوشه‌ هدف از قبل موجود است چه زمانی رخ می دهد؟

معمولاً شما این خطا رو زمانی مشاهده میکنید که در حال نصب افزونه وردپرس یا نصب پوسته وردپرس هستید. همونطور که میدونید وردپرس فایل های فشرده (Zip) بارگذاری شده توسط شما رو، از حالت فشرده خارج میکنه و پوشه موجود در فایل زیپ در هاست شما قرار میگیرد.

اگر یک پوشه با نام پوسته یا افزونه ای که شما در حال بارگذاری اون هستید وجود داشته باشد، شما با خطای پوشه‌ی هدف از قبل موجود است یا خطا Destination Folder Already Exists مواجه میشید! که همانند زیر است:

پوشه هدف از قبل موجود است.  /home/user/example.com/wp-content/plugins/wordpress-seo/

مشکل در نصب افزونه.

مشکل در نصب افزونه پوشه هدف از قبل موجود است

حالا سوال اینجاست که برای رفع این خطا باید چه کاری رو انجام بدیم؟ شما به راحتی و در چند مرحله ساده میتونید این خطا رو رفع کنید!

در صورت مواجه شدن با این خطا؛

هنگام نصب یک افزونه، ابتدا به بخش افزونه ها » افزونه های نصب شده مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا پیش از این افزونه مد نظر شما نصب نشده باشد.

برای پوسته ها هم باید به بخش نمایش » پوسته ها مراجعه کنید و بررسی کنید که پوسته مد نظر شما پیش از این نصب نشده باشد.

بعد از اینکه وجود پوسته یا افزونه رو بررسی کردید؛ در صورتی که پوسته یا افزونه شما قبل از این نصب نشده باشه، دو احتمال وجود داره که شما این خطا رو مشاهده کردید:

  1. شما قبلاً برای نصب پوسته یا افزونه اقدام کردید اما در حین فرایند نصب؛ صفحه مربوط به بارگذاری افزونه یا پوسته رو بستید و مانع از اتمام فرایند نصب نهایی شدید.
  2. شما برای نصب پوسته یا افزونه اقدام کردید اما محتوایی درون فایل فشرده شما وجود داشته کامل نبوده و فقط پوشه افزونه یا پوسته ایجاد شده و عملاً استفاده از پوسته و افزونه برای شما امکان پذیر نبوده و حالا مجددا برای نصب اقدام کردید و با خطای زیر مواجه شدید.

کمی وقت بگذارید تا خطای “پوشه‌ی هدف از قبل موجود است.” رو بررسی و رفع کنیم!

رفع خطا پوشه هدف از قبل موجود است

برای رفع این مشکل با استفاده از یک نرم افزار مدیریت فایل (FTP) یا به فایل منیجر هاستتان به سایت وردپرسیتان وصل شوید. بعد از اتصال به پوشه زیر بروید (بستگی به آنچه که شما می خواهید نصب کنید اگر پوسته وردپرس است مسیر اول و اگر افزونه وردپرس است به مسیر دوم بروید.)

/public_html/example.com/wp-content/themes/

/public_html/example.com/wp-content/plugins/

پس از ورود به مسیر های معرفی شده در بالا، پوشه مربوط به پوسته یا افزونه ای که قصد دارید تا اون رو بارگذاری کنید؛ پیدا کرده و حذف کنید!

بعد از اینکه پوشه مربوط به پوسته وردپرس یا پلاگین وردپرس رو حذف کردید؛ به پیشخوان سایت وردپرسی خودتون بازگردید و برای نصب مجدد پوسته یا افزونه اقدام کنید.

احمدرضا ذوقی

طراح و برنامه نویس وب هستم. عضو تیم آریا وردپرس، نزدیک به 3 سال هست که با وردپرس آشنا شدم و سعی می کنم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در آریا وردپرس منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *