آموزش رفع خطای Access-Control-Allow-Origin و Contents over HTTPS

آموزش رفع خطای Access-Control-Allow-Origin و Contents over HTTPS

گاهی اوقات در برخی از سایت های وردپرسی که مجوز HTTPS در آن فعال است، ممکن است بخشی از منابع وب‌سایت‌ مثل فونت ها، فایل های CSS و یا فایل های جاوا اسکریپت لود نشوند. اگر این مورد را در گوگل کروم کنسول بررسی کنید، متوجه میشوید که این منابع توسط مرورگر شما مسدود شده است که بخاطر وجود تداخل در پروتکل HTTPS است. در این موارد خطایی که در گوگل کروم کنسول مشاهده میکنید، مانند زیر است:

font from origin 'https://domain.com/fonts/Byekan.ttf' has been blocked from loading by Cross-Origin Resource Sharing Policy: No 'Access-Control-ALlow-Origin' header is present on the required resource. Origin 'https://domain.com/fonts/Byekan.ttf' is therefore not allowed access.

پس در صورتی که با خطای Access-Control-Allow-Origin مواجه شده اید، در ادامه با آریا وردپرس همراه باشید.

رفع خطای Access-Control-Allow-Origin

برای رفع این ارور باید فایل htaccess. سایت‌تان را ویرایش کنید. برای پیدا کردن این فایل می‌توانید مقاله ما درباره پیدا کردن فایل htaccess. در سایت وردپرسی را مطالعه بفرمایید.

سپس کد زیر را در فایل htaccess. قرار دهید:

<IfModule mod_headers.c>
<FilesMatch "\.(ttf|ttc|otf|eot|woff|woff2|font.css|css|js)$">
Header set Access-Control-Allow-Origin "*"
</FilesMatch>
</IfModule>

این کد توسط تیم ما برای رفع خطای Access-Control-Allow-Origin و contents over HTTPS بررسی شده و کاملا کاربردی است.

آیا شما هم تابحال با این خطا روبرو شده اید و آن را با یک روش متفاوت رفع کرده اید؟ پس حتما تجربیات خود را در بخش دیدگاه ها با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

عرفان کاوه

عضو تیم آریا وردپرس هستم و بیش از ۳ سال است که به صورت مستمر در زمینه وب و سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت می‌کنم. مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزار و تکنولوژی های جدید رو دنبال میکنم و تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک می‌گذارم.

1 دیدگاه

 1. کاربر
  مهدی یوسفی 15 فروردین 1399

  سلام
  من چند ساله درگیر این مشکل بودم و چند تا از فرم های ارتباط با ما به خوبی لود نمیشدن و استایل هاش بهم ریخته بود پس دلیل به هم ریختگیش به خاطر ssl بودش

  سپاس از شما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *