رفع خطا 413 Request Entity Too large در وردپرس

رفع خطا 413 Request Entity Too large در وردپرس

آیا تا به‌حال با خطا 413 Request Entity Too Large در وردپرس مواجه شده‌اید؟ این خطا معمولاً زمانی رخ می‌دهد که شما سعی می‌کنید یک فایلتم یا افزونه را در وردپرس آپلود کنید. در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید به‌راحتی خطای 413 Request Entity Too Large را در وردپرس رفع کنید.

خطا 413 Request Entity Too Large

این پیام خطا معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که بخواهید فایلی را که بیشتر از حداکثر محدوده‌ی آپلود فایل در سایت وردپرس شما است، آپلود کنید. در چنین حالتی سرور وب شما قادر به آپلود فایل نخواهد بود و شما خطای 413 Request Entity Too Large را مشاهده خواهید کرد.

خطا 413 Request Entity Too large در وردپرس

به‌طور معمول، اغلب شرکت‌های میزبان وردپرس، سرور خود طوری پیکربندی کرده‌اند که کاربران وردپرس می‌توانند به راحتی تصاویر بزرگ و دیگر رسانه ها را آپلود کنند.
باا این‌وجود، گاهی این تنظیمات برای آپلود فایل‌های بزرگتم و افزونه‌ها، به‌اندازه‌ی کافی بالا نیستند.

هم‌چنین کافی نبودن پیکربندی ممکن است سبب توقف آپلود فایل‌های بزرگ در کتاب‌خانه‌ی رسانه شود. در این صورت، پیامی متفاوت خواهید که به‌وضوح بیان می‌کند که اندازه‌ی فایل بیش از حد مجاز است.

رفع خطا 413 Request Entity Too large

حالا وقت آن رسیده که نگاهی به نحوه‌ی رفع خطای 413 Request Entity Too Large بیاندازیم.

رفع خطا 413 Request Entity Too Large

راه‌های بسیاری برای رفع خطای 413 Request Entity Too Large در سایت وردپرس وجود دارد. تمام این روش‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم تا بتوانید یکی از آن‌ها را که برایتان مناسب‌تر است، انتخاب کنید.

روش 1: افزایش محدوده‌ی حجم آپلود فایل از طریق فایل‌های توابع

در روش اول باید مقدار های مقدارها را در upload_max_size و post_max_size و max_execition_time را در فایل php.ini افزایش دهید برای این منظور اگر به این فایل دسترسی ندارید باید با پشتیبانی هاستینگ خودتان صحبت کنید تا براتون انجام بدن.

روش 2: افزایش محدوده‌ی حجم آپلود فایل از طریق فایل .htacces

اگر به هر دلیلی نتوانستید روش اول را انجام دهید این روش شاید مشکل گشا باشد.

در این شیوه باید فایل.htacces را ویرایش کنید و کدهای زیر را به انتهای فایل اضافه کنید:

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون افزایش محدوده‌ی حجم آپلود فایل، به راهنمای ما در مورد نحوه‌ی افزایش حداکثرِ اندازه¬ی آپلود فایل در وردپرس مراجعه کنید.

روش 3: آپلود کرد فایل به‌صورت دستی و از طریق FTP

اگر خطای 413 تنها مواقعی رخ می‌دهید که می‌خواهید یک فایل خاص را آپلود کنید، می‌توانید فایل را به‌صورت دستی و از طریق FTP آپلود کنید.

اگر قصد دارید یک قالب وردپرس را آپلود کنید، مقاله‌ی راهنمای ما را درباره‌ی آموزش نصب قالب وردپرس را بخوانید و اگر می‌خواهید یک افزونه وردپرس را آپلود کنید، مقاله‌ آموزش نصب افزونه در وردپرس را بخوانید.

احمدرضا ذوقی

طراح و برنامه نویس وب هستم. عضو تیم آریا وردپرس، نزدیک به 3 سال هست که با وردپرس آشنا شدم و سعی می کنم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در آریا وردپرس منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *