نمایش آخرین نوشته ها از یک دسته خاص در وردپرس

نمایش آخرین نوشته ها از یک دسته خاص در وردپرس

آیا میخواهید نوشته های اخیر از یک دسته خاص را در وردپرس به نمایش بگذارید ؟ابزارک پیش فرض نوشته های تازه، نوشته هایی از تمام دسته بندی ها را نشان می دهد و گزینه ایی برای فیلتر کردن آنها توسط دسته بندی وجود ندارد.در این مقاله˓ ما به شما نشان خواهیم داد که چطور به راحتی بتوانید نوشته های جدید خود را از دسته ی خاصی در وردپرس نمایش دهید.

فیلتر کردن نوشته ها توسط دسته بندی در وردپرس

چنانچه شما بخواهید برگه ایی را برای نمایش نوشته های اخیر از دسته ی خاصی اختصاص بدهید، سایت وردپرس شما باید صفحه های جدایی برای هر دسته بندی داشته باشد.

شما میتوانید لینک هایی را به برگه های دسته بندی خود با رفتن به برگه نمایش > ابزارک و اضافه کردن ابزارک دسته بندی ها به نوار کناری بیافزاید. همچنین میتوانید دسته بندی ها را به منو ناوبری اضافه کنید.

از سوی دیگر، در صورتی که بخواهید نوشته های اخیر را از دسته ی خاص در منو کناری خود داشته باشید هیچ ابزارک پیش فرض برای اینکار وجود ندارد. ابزارک پیش فرض نوشته های اخیر به شما اجازه نخواهد داد که نوشته هارا با استفاده از برچسب ها و دسته بندی ها فیلتر کنید.

خوشبختانه اینجا راه دیگری وجود دارد. اجازه بدهید به چگونگی نمایش نوشته های اخیر از یک دسته بندی خاص در وردپرس نگاهی بیاندازیم.

نمایش آخرین نوشته ها از یک دسته خاص در وردپرس با استفاده از افزونه

این روش بسیار ساده بوده و به بسیاری از کاربران توصیه میشود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Recent Posts Widget Extended را نصب کرده و فعال کنید. بعد از فعالسازی، شما باید به صفحه نمایش > ابزارک ها رفته و ابزارک Recent Posts Extended را به منوکناری خود اضافه کنید.

ابزارک recent post extended
منو ابزارک برای نشان دادن تنظیمات بسط داده خواهد شد. شما نیاز دارید که دسته یا دسته هایی که قصد نمایش آن را دارید را در زیر گزینه ‘Limit to Category’ انتخاب کنید.

ابزارک با تعداد زیادی گزینه که شما میتوانید شخصی سازی انجام بدهید همراه است .شما میتوانید تصویر بند انگشتی نوشته ها، تاریخ و یا خلاصه نوشته ها را نمایش دهید.

فراموش نکنید که تنظیماتی که در قسمت ابزارک انجام داده اید را ذخیره کنید.

حالا می توانید نوشته های جدید را با فیلتر دسته بندی ها مشاهده کنید.

نمایش  آخرین نوشته ها از یک دسته خاص با استفاده از شورتکد

افزونه Recent post Extended widget به شما این امکان را می دهد تا از شورتکد برای نمایش آخرین نوشته ها با دسته ی خاص در هر برگه و یا نوشته ای استفاده کنید.

شما باید نوشته و یا برگه ای که می خواهید آخرین نوشته ها در آن نمایش داده شوند را ویرایش کنید.در ویرایشگر بایستی شورتکد زیر را اضافه کنید:

[rpwe limit=”5″ excerpt=”true” cat=”72″ ]

این شورتکد ۵ نوشته آخر را به همراه بخش منتخب آن، از دسته ی مشخص شده را نمایش می دهد. شما بایستی مقدار cat  را با آی دی دسته ای که میخواهید نمایش دهید جایگزین کنید. آی دی دسته را می توانید از روی لینک هر دسته پیدا کنید.البته راه حل دیگری برای پیدا کردن آی دی دسته وجود دارد که در مقالات دیگر در آن صحبت خواهید کرد.

بعد از اضافه کردن شورتکد، شما می توانید نوشته و صفحه را برای مشاهده تغییرات خود ذخیره کنید.

[irp posts=”1822″ name=”نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس”]

نمایش آخرین نوشته ها از یک دسته خاص با استفاده از قطعه کد

این روش مستلزم این است که شما کد را به فایل های قالب وردپرس خود اضافه کنید. اگر که قبلا این کار را انجام نداده اید، بهتر است تا یک فایل پشتیبان از فایل هایی که قصد تغییر آن را دارید، تهیه نمایید.

شما بایستی کدی که در پایین نوشته شده است را به فایل های قالب خود در وردپرس دقیقا آنجا که میخواهید پست های آخر از دسته ی خاصی، نمایش داده شود اضافه کنید.

<?php $catquery = new WP_Query( 'cat=72&posts_per_page=5' ); ?>
<ul>

<?php while($catquery->have_posts()) : $catquery->the_post(); ?>

<li><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endwhile;
	wp_reset_postdata();
?>

اولین خط از این کد کوئری جدیدی از وردپرس با آی دی دسته بندی مورد نظرتان را پدید میاورد. شما ملزم به جایگزین کردن این با id با id دسته مورد نظرتان هستید. این کد تنها عنوان نوشته هایتان را نمایش خواهد داد.

شما میتوانید از کد پایینی برای نمایش کل محتوا استفاده کنید.

<?php $catquery = new WP_Query( 'cat=72&posts_per_page=5' ); ?>
<ul>
<?php while($catquery->have_posts()) : $catquery->the_post(); ?>
<li><h3><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h3>
<ul><li><?php the_content(); ?></li>
</ul>
</li>
<?php endwhile; ?> 
</ul>
<?php wp_reset_postdata(); ?>

همچنین شما میتوانید the_content را با the_excerpt برای نمایش محتوای شاخص جایگزین کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید به راحتی، پست های جدید هر دسته ای که دوست دارید را به نشان دهید و محدودیت های پیشفرض وردپرس را رفع کنید.

میلاد کاظمی

وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب من هستش و اینجا سعی خواهم کرد در امن تر کردن هرچه بیشتر وبسایت های فارسی کمکتون کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *