نحوه نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس

نحوه نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس

دوست دارید تا محبوب ترین برچسب های وبسایت وردپرسی خود را به نمایش بگذارید؟ برچسب ها و دسته بندی ها دو روش معمول برای منظم کردن محتوا در وردپرس می باشند. معمولا دسته بندی ها نسبت به برچسب ها، به علت داشتن فضای بزرگتر، بیشتر در معرض دید هستند و این باعث می شود تا توجه کمتری نسبت به برچسب ها جلب گردد.در این مقاله، ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید محبوب ترین برچسب های خود را در وردپرس، نمایش دهید.

چرا و چه زمانی باید محبوب ترین برچسب ها در وردپرس نمایش داده شود

برچسب ها و دسته بندی ها دو روش معمول برای طبقه بندی مقالاتتان در وردپرس است.دسته بندی ها برای موضوعات و بخش های وسیع تری در وبسایت کاربرد دارد در حالی که برچسب ها، برای مشخص کردن ایده های موجود در مطالب و مقالات تان مناسب است.

معمولا تازه کارها در این بخش از کار به اشتباه عمل می کنند، ولی راه هایی برای ترکیب برچسب ها و دسته بندی ها و حتی تبدیل آنها به یکدیگر وجود دارد.

زمانی که شما شروع به استفاده صحیح از برچسب ها و دسته بندی ها کردید،به احتمال زیاد تعداد برچسب هایتان بیشتر از دسته بندی ها خواهد شد.به دلیل جامعیت موضوعات در دسته بندی ها، می توانید آن ها را در فهرست های (منو های) وبسایت نمایش دهید، ولی برچسب هایتان همچنان کمتر دیده خواهند شد.

یک راه حل معمول برای حل این مساله، اضافه کردن ابزارک ابرچسب با رفتن به بخش نمایش >> صفحه ابزارک ها و بعد از آن اضافه کردن ابزارک ابرچسب به نوار کناری است.

نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس

شما متوجه این مساله خواهید شد که ابزارک پیش فرض، برچسب های شما را بر اساس حروف الفبا نمایش خواهد داد و شما نمی توانید چیدمان آن ها را عوض کنید یا تعداد برچسب های نمایش داده شده را تغییر دهید.

برای حل این مشکل می توانید محبوب ترین برچسب ها و یا برچسب هایی که معمولا استفاده می شوند را در وبسایت وردپرسی تان نمایش دهید.

این کار به کاربران شما کمک خواهد کرد تا خیلی سریع بدانند که چه موضوعاتی در وبسایت شما بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.علاوه بر این به آنها کمک خواهد کرد تا محتوای بیشتری را در وبسایت بیابند و این یعنی آمار بازدید و مشارکت بیشتر.

خوب حالا بریم سراغ اینکه چگونه می توان به سادگی محبوب ترین برچسب های وبسایت وردپرسی را نمایش داد.

[irp posts=”479″ name=”نمایش مطالب مرتبط بین محتوای نوشته به صورت Inline Related Posts”]

نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس با استفاده از افزونه

این روش آسانتر بوده و به اکثر کاربران توصیه می شود. اولین کاری که نیاز است انجام دهید، نصب و فعالسازی افزونه ی Simple Tags است. اگر با نصب و فعال کردن افزونه آشنا نیستید، از همین وبسایت می توانید به آموزش آن دسترسی پیدا کنید.

بعد از فعال سازی، به قسمت نمایش و سپس صفحه ی ابزارک ها رفته و ابرچسب Simple Tags را در نوار کناری اضافه کنید.

تنظیمات این ابزارک بعد از باز شدن قابل رویت خواهد بود. در این بخش شما می توانید تعداد برچسب هایی که می خواهید نمایش داده شوند، اندازه فونت ها، رنگ ها و … را انتخاب کنید.

نمایش برترین برچسب ها در وردپرس

برای نمایش برچسب ها براساس محبوبیت، مطمئن شوید که مقدار Counter را برای قسمت Order by for display tags و همچنین مقدار DESC را برای قسمت order for display tags انتخاب کرده باشید.

در پایان کار، زدن دکمه ی ذخیره را برای ذخیره تنظیمات فراموش نکنید.

حالا می توانید وبسایت تان را برای دیدن محبوب ترین برچسب ها، مشاهده کنید.

simple tag cloud

نمایش برچسب های محبوب در وردپرس به صورت دستی

این روش نیازمند این است که تکه کدی را در فایل های تم وردپرس تان اضافه کنید. اگر قبلا اینکار را انجام نداده اید، به دنبال موضوعی مرتبط با اضافه کردن کد در تم های وردپرسی در وبسایتمان بگردید.

ابتدا نیاز دارید تا این کد را در فایل functions.php تم وبسایت تان اضافه نمایید.

function wpb_tag_cloud() { 
$tags = get_tags();
$args = array(
	'smallest'         => 10, 
	'largest'          => 22,
	'unit'           => 'px', 
	'number'          => 10, 
	'format'          => 'flat',
	'separator'         => " ",
	'orderby'          => 'count', 
	'order'           => 'DESC',
	'show_count' 				=> 1,
	'echo'						=> false
); 

$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );

return $tag_string; 

} 
// Add a shortcode so that we can use it in widgets, posts, and pages
add_shortcode('wpb_popular_tags', 'wpb_tag_cloud'); 

// Enable shortcode execution in text widget
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode'); 

این کد به راحتی ۱۰ تا از محبوب ترین برچسب های شما را به همراه تعداد پست های هرکدام از آنها را انتخاب و در ابرچسب ذخیره می کند.بعد از آن یک shortcode و یا همان کد کوتاه به نام wpb_popular_tags آماده می کند.

حالا شما می توانید با اضافه کردن شورتکد [wpb_popular_tags] در هر صفحه، پست و یا ابزارکی، محبوب ترین برچسب های وبسایت تان را نمایش دهید.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کرده باشه تا محبوب ترین برچسب های وبسایت وردپرسی خود را به راحتی به نمایش بگذارید و از این راه میزان مشارکت و بازدید وبسایت خود را بالا برده و مهم تر از همه به کاربران خود کمک کنید تا موضوعات و مفاهیم مورد بحث اصلی در وبسایت تان آشنا شوند.

میلاد کاظمی

وردپرس سیستم مدیریت محتوای محبوب من هستش و اینجا سعی خواهم کرد در امن تر کردن هرچه بیشتر وبسایت های فارسی کمکتون کنم.

1 دیدگاه

 1. کاربر
  حمید 21 خرداد 1397

  ممنون از مطلب مفیدتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *