نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی مطالب در وردپرس

نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی مطالب در وردپرس

آیا شما میخواهید که آخرین تاریخی که مطالبتان را به روزرسانی کرده اید، را به وسیله وردپرس نمایش دهید؟ برخی از وب سایتها به صورت معمول اقدام به روزرسانی مطالب و پست های خودشان میکنند و احتمالا هم دوست دارند که به کاربرانشان نشان دهند که آخرین بار چه زمانی مطالب خودشان را به روزرسانی کرده اند. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی تاریخ آخرین بروزرسانی مطالب را در وردپرس به کاربرانتان نشان دهید.

چرا باید تاریخ آخرین آپدیت مطالب را در وردپرس نمایش دهیم؟

بیشتر قالب های وردپرس معمولا تاریخی را نشان میدهد که در نشان دهنده آخرین تاریخی است که مطلبی بر روی وردپرس منتشر شده است. این گزینه میتواند برای بسیاری از وبلاگهای و وبسایتهای با مطالب و محتواهای ثابت و استاتیک خوب باشد.

هرچند، وردپرس برای وب سایتهای نیز به کار میرود که مطالب برخی از محتواهای آنها به صورت معمول به روزرسانی میشوند (شبیه به وب سایت ما). نشان دادن آخرین تاریخ آپدیت و زمان دقیق آن میتواند اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار کاربران قرار دهد.

بیشتر سایتهایی که از این شیوه استفاده میکنند سایتها و وبلاگهای خبری هستند. آنها اغلب آخرین اخبار خودشان را بر حسب رویدادهای جدید به روزرسانی میکنند و موضوعات، رسانه ها و محتواهای جدیدی را به آنها اضافه میکنند. اگر در اینجا تنها آخرین تاریخ انتشار نشان داده شود، بسیاری از مخاطبین ممکن است که این دسته از به روزرسانیها و آخرین خبرها را از دست بدهند.

بسیاری از وبلاگها و وب سایتهای معروف، هیچ تاریخی را بر روی مقاله ها و محتواهای خودشان نشان نمیدهند. این کار، شیوه مناسبی نیست، و شما نباید هرگز تاریخها را از روی مطالب وبلاگ خودتان حذف کنید.

با توجه به آنچه که گفتیم، بگذارید ببینیم که چگونه میتوانیم به راحتی آخرین تاریخ آپدیت و بروزرسانی مطالب را در وردپرس ایجاد کنیم.

نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی مطالب در وردپرس

این آموزش نیازمند آن است که شما بتوانید مقداری کد را در فایلهای وردپرس خودتان اضافه کنید.

نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب در وردپرس پیش از محتوای مطلب

در ابتدا باید کد زیر را به فایل functions.php قالبتان وارد کنید:

function wpb_last_updated_date( $content ) {
$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
$updated_date = get_the_modified_time('F jS, Y');
$updated_time = get_the_modified_time('h:i a'); 
$custom_content .= '<p class="last-updated">Last updated on '. $updated_date . ' at '. $updated_time .'</p>'; 
} 
 
  $custom_content .= $content;
  return $custom_content;
}
add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

این کد، به بررسی این مطلب میپردازد که یک مطلب در چه تاریخی انتشار پیدا کرده است و آخرین تاریخ ویرایش آن با تاریخ انتشار آن متفاوت است یا خیر. اگر که این تفاوت وجود داشته باشد، پس آن، آخرین تاریخ ویرایش را در پیش از محتوای مطلب نشان میدهد.

شما میتوانید که یک CSS سفارشی را به استایل ظاهری آخرین تاریخ به روزرسانی خودتان اضافه کنید. در این زمینه یک CSS کوچک وجود دارد که شما میتوانید از آن به عنوان یک نقطه شروع کار استفاده کنید:

.last-updated {
  font-size: small;
  text-transform: uppercase;
  background-color: #fffdd4;
}

چگونگی نمایش این بخش می تواند بستگی به دموی وب سایت شما داشته باشد.

نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب در وردپرس

نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب در قالب وردپرس

این آموزش نیازمند آن است که شما فایل های قالب خودتان در وردپرس را دستکاری و ویرایش کنید. بسیاری از قالب هایی که شما هم اکنون در وردپرس استفاده می کنید از تگ های قالب خودشان استفاده میکنند که تعریف میکنند که چگونه این تمها پست متای تاریخ، مانند زمان درج و تاریخ درج را نشان دهند.

برخی از این قالب ها دارای بخش ها و پارت های مختلفی برای نمایش هر بخش از محتوا دارند

قالب هایی کمی ساده تر، از فایل single.php یا archive.php و دیگر فایل های قالب یکجا برای نمایش دادن محتوا و اطلاعات اضافی متا استفاده میکنند.

شما میتوانید به جستجوی این دسته از کدها بگردید که مسئولیت نمایش دادن تاریخ و زمان را بر عهده دارند. پس از آن شما میتوانید هر کدام از آن کدها را با کدهایی که در ادامه می آید جایگزین کرده و یا آنکه انها را دقیقا در بعد از کدهای قالب تاریخ و زمانتان قرار دهید.

$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
echo "<p>Last modified on "; 
the_modified_time('F jS, Y'); 
echo " at "; 
the_modified_time(); 
echo "</p> "; }

چگونگی نمایش این بخش می تواند بستگی به دموی وب سایت شما داشته :

نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی پست در وردپرس

ما امیدواریم که این مقاله در آریا وردپرس به شما کمک کرده باشد که بفهمید که چگونه میتوانید آخرین تاریخ بروز رسانی مطالبتان را در وردپرس ایجاد کنید.

احمدرضا ذوقی

طراح و برنامه نویس وب هستم. عضو تیم آریا وردپرس، نزدیک به 3 سال هست که با وردپرس آشنا شدم و سعی می کنم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در آریا وردپرس منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *