رفع خطا می خواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید

رفع خطا می خواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید

در صورتیکه کاربر وردپرس باشید؛ هر بار ممکن است که شما با یک خطای جدید یا عجیب و غریب مواجه شوید. در مقاله های قبلی، خطای اتصال به پایگاه داده و خطا محدودیت حافظه PHP را توضیح دادیم و امیدواریم راهکار های ارائه شده در حل مشکل به شما کمک کنند.

در این مقاله میخواهیم در رابطه با یک خطای غیر منتظره که هیچ توضیحی ندارد توضیحاتی را ارائه کنیم. تا به حال حداقل یک بار هنگام نصب، بروزرسانی یا درون ریزی محتوای افزونه ها و پوسته ها با این خطا مواجه شده اید.

این خطا به این صورت است که شما در یک صفحه کاملاً سفید فقط متن کوتاهی را مشاهده میکنید که به صورت زیر می باشد: “می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید”

چه زمان خطا “می خواهید این کار را انجام دهید؟” نمایش داده میشود؟

این خطا معمولاً زمانی نمایش داده میشود که شما در حال انجام یک فعالیت در یک بخش از سایت خودتان هستید و این فعالیت به صورت ناقص انجام میشود. مثلاً در حال نصب پوسته هستید، یکباره صفحه مرورگر وبتان را میبندید. یا اینترنت قطع میشود. یا …

به هرحال، فرایند نصب پوسته ناقص می ماند اما شما لینک مربوط به فعال سازی پوسته را در اختیار دارید. با وارد کردن لینک در مرورگر خودتان یا تازه سازی صفحه شما خطای “آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ لطفاً دو باره تکرار کنید.” را مشاهده میکنید.

حل خطا می خواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید

این خطا اغلب توسط پوسته وردپرس یا افزونه های نصب شده در سایت شما به وجود می آید. برای اینکه بررسی کنید مشکل از کدام پوسته یا افزونه وردپرس می باشد.

بررسی افزونه ها

از انجایی که این مشکل در اثر وجود افزونه های غیر فعال نیز به وجود می آید، در صورتی که از برخی از افزونه ها استفاده نمیکنید و آنها را غیرفعال کرده اید، به طور کلی این افزونه ها را پاک کنید.

برای پاک کردن افزونه ها میتوانید مستقیماً از هاست اقدام کنید یا از طریق پیشخوان وردپرس خودتان برای پاک کردن افزونه ها اقدام کنید. پس از اینکه افزونه های غیرفعال خودتان را پاک کردید، به پیشخوان سایت وردپرسی خودتان بازگردید.

پس از آن خطا را بررسی کنید، اگر مشکل حل شده بود، پس باید یک به یک افزونه های خودتان را فعال و بررسی کنید که لینک وارد شده توسط شما با کدام یک از افزونه ها تداخل دارد.

بررسی پوسته ها

اگر پس از بررسی افزونه ها متوجه شدید که این تداخل از سوی افزونه ها نمی باشد؛ پوسته های خودتان را بررسی کنید. ابتدا پوسته ها را غیرفعال کنید و از پوسته های پیش فرض وردپرس استفاده کنید و سپس لینک خودتان را تست کنید.

برای غیرفعال کردن پوسته ها از طریق پیشخوان وردپرس به نمایش » پوسته ها مراجعه کنید. یا با استفاده از بخش مدیریتی هاست خودتان به پوشه wp-content/themes بروید و نام پوشه پوسته های خودتان را تغییر دهید تا غیرفعال شوند.

در این حالت نیز سعی کنید تا خطا را مجدداً تولید کنید و بررسی کنید که آیا بازهم خطای “آیا مطمئن هستید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ لطفاً دو باره تکرار کنید.” نمایش داده میشود یا خیر.

اگر موارد بالا مشکل من را حل نکرد چه کاری انجام بدهم؟

اگر شما به صورت دقیق افزونه ها و پوسته ها را غیرفعال و فعال کردید و مشکل همچنان باقی ماند چه کاری انجام دهید؟ وقتی که مشکل از سوی پوسته ها و افزونه های نصب شده در سایت شما نباشد، شما میتوانید کار های زیر را انجام دهید.

ابتدا از اطلاعات خودتان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس تمام فایل های وردپرس خودتان را به جز wp-content حذف کنید. و فایل های جدید وردپرس خود را آپلود کنید.

پس از آپلود تمام فایل های وردپرس فایلی به نام wp-config.php در دایرکتوری وردپرس خود ایجاد کنید. و در صورت نیاز با کمک  فایل قدیمی wp-config.php تمام بخش ها به جز “AUTH_KEY” را کپی و به فایل جدید در هاستتان اضافه کنید و تمام خطوط که با کلمه define نوشته شده اند را حذف کنید.

/**#@+
 * Authentication Unique Keys and Salts.
 *
 * Change these to different unique phrases!
 * You can generate these using the {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org secret-key service}
 * You can change these at any point in time to invalidate all existing cookies. This will force all users to have to log in again.
 *
 * @since 2.6.0
 */
define('AUTH_KEY',     '`+7nTNb<AwtbLA$L-Q7amn;~|wH)ljXv2~TpbP?mLA+M`8H|n1`/Lz-GmAQL{4fB');
define('SECURE_AUTH_KEY', '/gkAjhhJe`iwO)V-p=J<cN_ +6D{YhrM|=E#C7gD}]c2w~OJ} y}eY^,HWn&-j:a');
define('LOGGED_IN_KEY',  'PtDl2V|01oIXDpq^K,IH-8|rhT +T(ZMpuLq>UD?|W)b3gMfG~g[zr8N6}m%MZ|L');
define('NONCE_KEY',    ']Zj5i*hHlsUWKg2|>YF,X+xpd-_`I[nFmA6ZLw~;EW7g0.s5EaZCAJ=j]./5z^X~');
define('AUTH_SALT',    'e*l:hUsddFIxm1E7y-n#<a0|u- #+SsS@-#$vNz}EY4rY~-x|0_6=Q!TR=MMxUL?');
define('SECURE_AUTH_SALT', 'n]^c9nY>_}3,4)J]S sM6-MI3aB#Qk<Re^j#Lu_|x^*BhO.54aZQTtzJeCo5DWAg');
define('LOGGED_IN_SALT',  'Ba3kd1&J$~~`(|uJ0:v;w+DJ3xW}.B#R9J*r|.+V}*sTuK &8db-Mn+[boHW3{[/');
define('NONCE_SALT',    'nBv-U1qfkCZxS|13%hYdHz*s1^){.KSZWm1A^${`r!d5;EqrH:>1Xx`pwt6?**i}');

 

با ذخیره تغییرات، دوباره سایت خودتان را بررسی کنید. امیدواریم که این مقاله در آریا وردپرس به شما کمک کند تا خطای “می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید” را حل کنید.

احمدرضا ذوقی

طراح و برنامه نویس وب هستم. عضو تیم آریا وردپرس، نزدیک به 3 سال هست که با وردپرس آشنا شدم و سعی می کنم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در آریا وردپرس منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *