اجازه به کاربران برای حذف حساب کاربری خود در وردپرس با افزونه Delete Me

اجازه به کاربران برای حذف حساب کاربری خود در وردپرس با افزونه Delete Me

آیا می خواهید به کاربرانتان اجازه دهید حساب کاربری خود را حذف کنند؟ اگر بخش ثبت نام در سایت وردپرسی شما فعال است و برخی از کاربران شما دوست ندارند حساب کاربری خود را در سایت شما نگه دارند و می خواهند آن را حذف کنند. به طور پیش فرض وردپرس این اجازه را به کاربر نمیدهد و در این شرایط کاربر برای حذف حساب خود باید به مدیر سایت وردپرسی مراجعه کند. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چطور به کاربرانتان اجازه حذف حساب کاربریشان را در وردپرس بدهید.

چرا باید به کاربران اجازه حذف حساب کاربری خودشان را بدهیم؟

در وردپرس کاربران اجازه حذف حساب کاربری خود را ندارند. از این رو معمولا کاربرانی که قصد حذف حساب کاربری خود را دارند. به مدیریت سایت پیام ارسال می کنند تا مدیر سایت وردپرسی حساب کاربری و اطلاعات آن ها را به طور کامل حذف کند.

[irp posts=”464″ name=”تغییر نام کاربری در وردپرس با افزونه Username Changer”]

در برخی سایت ها ممکن است تعداد درخواست های کاربران برای حذف حساب زیاد باشد. در این شرایط است که شما باید گزینه ای را به تنظیمات حساب کاربران خود اضافه کنید تا با آن بتوانند به راحتی حساب کاربری خود را حذف کنند. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

اجازه به کاربران برای حذف حساب کاربری خودشان

در ابتدا شما باید افزونه Delete Me را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس مقاله، نصب افزونه در وردپرس را بخوانید.

بعد از فعالسازی افزونه برای پیکربندی آن، در پنل مدیریت وردپرس خود به تنظیمات » Delete Me بروید.

تنظیمات افزونه Delete Me

در بخش اول از شما خواسته شده نقش های کاربری را که می خواهید اجازه حذف حساب کاربری خودشان را داشته باشند انتخاب کنید. سایر گزینه ها نیز مربوط به تنظیمات نمایش دکمه حذف حساب کاربری است که به کاربران در بخش ویرایش پروفایل نشان داده می شود. (توصیه میشود متن ها را به زبان شیرین پارسی ترجمه کنید)

[irp posts=”1791″ name=”چگونه کاربران وردپرس را مجبور به تغییر رمز کنیم – قرار دادن انقضا برای پسورد”]

در انتها بر روی دکمه ذخیره تغییرات یا Save Changes کلیک کنید تا تغییراتی که انجام دادید ذخیره شود. حال از این پس کاربران وردپرسی شما میتوانند در بخش ویرایش پروفایل خود گزینه حذف حساب کاربری را مشاهده کنند.

حذف حساب کاربری از پروفایل

افزودن لینک حذف حساب کاربری به صفحه دلخواه در وردپرس

شما می توانید با استفاده از شورتکد مخصوص این افزونه لینک حذف حساب کاربری را در هر برگه دلخواهی نمایش دهید. همچنین اگر یک برنامه نویس هستید می توانید آن را در قالب وردپرس خود نیز استفاده کنید:

[plugin_delete_me]Delete Your Account[/plugin_delete_me]

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما در دادن اجازه به کاربران برای حذف حساب کاربری خودشان در وردپرس کمک کرده باشد.

افزونه Delete Me

[previewbtn]صفحه افزونه[/previewbtn]

احمدرضا ذوقی

طراح و برنامه نویس وب هستم. عضو تیم آریا وردپرس، نزدیک به 3 سال هست که با وردپرس آشنا شدم و سعی می کنم مقالات مفید و ارزشمندی را برای شما عزیزان در آریا وردپرس منتشر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *