مدیریت نمایش منو های سایت وردپرسی برای اعضا سایت

مدیریت نمایش منو های سایت وردپرسی برای اعضا سایت

مدیریت نمایش منو های سایت وردپرسی برای اعضا سایت

شاید دوست داشته باشید فهرست ها یا منو هایی را برای کاربرانتان بعد از ورود نمایش بدید و یا منو هایی را بعد از ورود برای آن ها مخفی کنید. چگونه می توان به وردپرس گفت منوی مختلف برای ورود کاربران را نشان دهد یا یک آیتم منو در صفحات خاص را پنهان کند؟ به طور معمول نیاز است که شما قطعه کدی اضافه کنید یا از CSS برای مخفی کردن آیتم منو اما جالب نیست که شما بتوانید این کار را در پنل مدیریت وردپرس خودتان انجام دهید؟ در این مقاله ما به شما چگونه اضافه کردن منطق شرطی در وردپرس را نشان میدهیم.

اولین چیزی که نیاز دارید نصب و راه اندازی کنید افزونه If Menu میباشد.این افزونه خارج از جعبه کار میکند.تمام کاری که باید انجام دهید رفتن به نمایش > فهرست ها و شروع به ویرایش منوی ناوبری میباشد. با انتخاب گزینه ای در منوی ناوبری شروع کرده و روی گزینه “فعال کردن منطق شرطی” کلیک کنید .منوی شرطی را مانند زیر نمایش میدهد:

نمایش منو های دلخواه برای اعضا بعد از ورود

سپس آیتمی را که میخواهید نمایش دهید یا مخفی کنید را انتخاب کرده و سپس وضعیت را انتخاب کنید.برای مثال، زمانیکه یک کاربر وارد سیستم میشود تنها لینک صفحه خروج از سیستم را نشان میدهد.پس از انتخاب وضعیت دکمه ذخیره را برای ذخیره تغییرات فشار دهید.

[irp posts=”464″ name=”تغییر نام کاربری در وردپرس با افزونه Username Changer”]

افزودن وضعیت سفارشی به این افزونه

اگر منو یک افزونه جدید است و وضعیت های مختلف برای درخواست دادن ندارید. وردپرس برای شما برچسب های مشروطی زیادی تولید میکند که بتوانید در پروژه ها از آن استفاده کنید. شما میتوانید اضافه کنید  برچسب مشروطی را که با منوی افزونه مورد استفاده قرار گیرد.برای مثال بیایید فرض کنیم که شما میخواهید آیتم منو را روی صفحات پست سفارشی نمایش دهید یا پنهان کنید.

کافیست کد زیر را به functions.php قالب سایتتان اضافه کنید:

add_filter( 'if_menu_conditions', 'wpb_new_menu_conditions' );

function wpb_new_menu_conditions( $conditions ) {
 $conditions[] = array(
  'name'  => 'If it is Custom Post Type archive', // name of the condition
  'condition' => function($item) {     // callback - must return TRUE or FALSE
   return is_post_type_archive();
  }
 );

 return $conditions;
}

و سپس خواهید دید که این شرط در لیست افزونه اضافه خواهد شد:

مدیریت نمایش منو های سایت وردپرسی برای اعضا سایت

افزونه If Menu :

دانلود

صفحه افزونه

امیرحسین غلامیان

نزدیک به 7 سال است که با وردپرس آشنا شدم و این آشنایی تا الان ادامه داشته و خواهد داشت. در حال حاضر مدیریت تیم آریا وردپرس رو بر عهده دارم و سعی میکنم هر روز تجربیاتم رو با شما در اینجا به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *